Jebkurā sociālajā sistēmā pastāv mērķu, interešu, viedokļu, līdzekļu, resursu daudzveidība. Šī dažādība daudzos gadījumos var mierīgi pastāvēt neizraisot nekādas problēmas. Taču, ja notiek šo dažādo interešu sadursme, veidojas pretrunas. Pretrunu attīstība ir pretrunu rašanās, atrisināšanas un jaunu pretrunu izcelšanās process. Protams, ir labāk, ja pretrunu saasināšanās stadija nepāriet konflikta stadijā, bet gan apejot to, nonāk pie atrisinājuma. Taču sociālajās sistēmās, sabiedriskajās attiecībās ne vienmēr ir iespējams izvairīties no konfliktiem.
Konflikts - (lat. Confiscatio) kā svešvārds tiek skaidrots – pretēju interešu, uzskatu un tieksmju sadursme; nopietnas nesaskaņas, strīds; sarežģījumi, asas domstarpības.
Konflikts ir pretrunu saasināšanās augstākā pakāpe un neatņemama sociālās dzīves sastāvdaļa. Konflikti cilvēka dzīvē sastopami vienmēr. Katra puse dara visu, lai tiktu pieņemts tās viedoklis vai mērķi, un traucē pretējai pusei darīt tieši to pašu. Konfliktu iemesli ir dažādi, taču tiem ir kopējas īpašības – izjaukt pastāvošo kārtību, meklēt jaunus patiesības kritērijus, izvirzīt jaunas savstarpējo attiecību normas un pieprasīt to atzīšanu un kanonizēšanu. Referātā tiks izskatīts jautājums par konflikta būtību, veidiem un par to risināšanu.
…