Politika ir sarežģīta, daudzpusīga sabiedrības dzīves sastāvdaļa, tā ietekmē dažādas cilvēku dzīves sfēras. Politikai ir gan noliedzēji, gan piekritēji, un gan vieniem, gan otriem ir taisnība. Politikas noliedzēji kā īpaši negatīvu politikas tendenci uzsver tieksmi uzspiest savu gribu kādai sabiedrības daļai. Turklāt tas notiek, neskatoties uz to, ka politikā darbojošies bieži vien ir nekompetenti savā jomā. Politikas piekritēji, savukārt, norāda uz to, ka politika pārvērš pūli par sabiedrību, savstarpējā sadarbībā un mijiedarbībā sevi atražojošu cilvēku kopību. Bez politikas cilvēki dzīvotu nevis kā sociālas, materiāli un garīgi progresējošas būtnes, bet gan kā savstarpēji ķildīgi, haotiskā barā eksistējoši subjekti. Tātad, bez politikas nebūtu sabiedrības.
Jebkurā sabiedrībā, kuras loceklis ir indivīds ar savām domām, uzskatiem, mērķiem, ir iespējamas savstarpējas sadursmes, konflikti.
“Konflikts iespējams visur tur, kur pastāv sadarbība starp cilvēkiem vai cilvēku grupām. Sadarbība un savstarpējie kontakti neizbēgami noved pie konfliktiem. Konflikts nav iespējams tikai tādā gadījumā, ja starp cilvēkiem, grupām vai valstīm nav nekādu saišu.” 1
Ņemot vērā, ka cilvēku, cilvēku grupu eksistence nebūtu iespējama bez savstarpējas kontaktēšanās, var uzskatīt, ka konflikts ir pašsaprotama sadzīves sastāvdaļa.…