1.1.Konflikta cēloņi
Cilvēku dažādie uzskati, atšķirīgās domas par vienu un to pašu. Mūsu viedokļi mēdz atšķirties gan vienkāršās, gan sarežģītās lietās – katram no mums ir savs mīļākais ēdiens, nodarbības, kas ģimenē ir konflikts par to, kad brauks ekskursijā – ziemā vai vasarā, tad tā cēlonis var būt ģimenes locekļu dažādie uzskati par to, ko nozīmē laba ekskursija. Viens var uzskatīt, ka labākais veids, kā atpūsties, ir slēpot, bet cits – ,ka vislabāk atpūsties sauļojoties.
Cilvēka atšķirīgās intereses. Piemēram, divi skolēni var sastrīdēties par to, vai iet uz kino vai klases vakaru, savukārt viņu mamma būs ieinteresēta, lai pirms iešanas viņi izmācās, paēd un padara vēl kādus citus darbus.
Situācijas, kad netiek apmierinātas cilvēka pamatvajadzības. Ja cilvēkam nav iespējams pietiekamā daudzumā iegūt izdzīvošanai nepieciešamas lietas – barību, ūdeni, gaisu, apģērbu, pajumti, drošību, piederības izjūtu – ,tas var kļūt par konflikta cēloni. Cilvēks bieži rīkojas, neievērojot normas un noteikumus, ja viņam trūkst šo primāro lietu.
Atšķirīgi resursi. Piemēram, cilvēkiem var piederēt dažāds naudas daudzums, tie var būt talantīgi vai neapdāvināti, garīgi bagāti vai primitīvi. Atšķirīgas var būt cilvēku iespējas ietekmēt situāciju – viņiem var būt lielāka vai mazāka vara.…