Izvēlējos rakstīt par konfliktiem un risināšanas metodēm , jo tās ir bijušas un būs ļoti svarīgas, kā arī aktuālas problēmas ne tikai skolniekiem, bet arī citiem cilvēkiem visos laikos. Arī skolotāji nav pasargāti no konfliktiem, kas skar gan skolēnus, gan skolotājus, gan skolēnu vecākus. Tāpat kā visās iepriekšējās sabiedrībās, arī demokrātiskajā sabiedrībā, kurā dzīvojam mēs un kura ietekmē mūsu skolas, bieži rodas konflikti. Mainījies ir tikai to atrisināšanas veids. Vairākos gadsimtos konflikti tika atrisināti vienkāršā veidā. Konfliktu pamatā parasti bija spēku sadursme, tad arī uzvarēja spēcīgākais, bet vājākajam bija jāpadodas.
Katrs cilvēks no dzimšanas līdz sirmam vecumam tiek iekļauts dažādās grupās: ģimenē, klasē, darba kolektīvā un katrā no šīm grupām viņš iekļaujas starp personu attiecībās, kuras, turklāt, nav nemainīgas. Tāpēc var veidoties situācijas, kad šīs attiecības, kādu iemeslu dēļ nonāk pretrunās un var izveidoties konflikts, no kura vislabākajā gadījumā vajadzētu izvairīties. Šādas konfliktu situācijas ļoti bieži notiek skolās. Šīs situācijas var pasliktināt mācību darbu, kas nevienam skolniekam nav nepieciešams.
Tieši šā iemesla dēļ es šajā darbā rakstu par to, ko nozīmē vārds konflikts ( jo ne vienmēr visi saprot tā īsto nozīmi ), kāda ir konflikta būtība vispār un kādas ir metodes, lai šos konfliktus novērstu un risinātu. Ir ļoti svarīgi, lai zinātu kādu metodi pielietot attiecīgā konflikta situācijā, jo ja būs izvēlēta attiecīgi pareiza konflikta risināšanas metode, būs arī vislabākais atrisinājums kāds būs iespējams.…