Ikdienā gan skolā, gan mājās, gan uz ielas, gan kopā ar draugiem mēs neizbēgami sastopamies ar dažādām konflikta situācijām. Ir cilvēki, kas ļoti pārdzīvo un nereti nevar atrast risinājumu vai izeju no samilzuša konflikta. Domstarpības ir neizbēgamas. Mēs nedzīvojam ideālā pasaulē, kur cilvēki nekad nestrīdas, neaizstāv savu viedokli un ir pakļāvīgi.
Uzskatu, ka cilvēkiem ir jābūt elementārām zināšanām konfliktu risināšanā. Nereti, neizprotot otru konfliktā iesaistīto pusi, mēs nodarām vēl lielāku ļaunumu, un sīkas domstarpības var pāraugt lielā strīdā. Šo tēmu par konfliktu risināšanu izvēlējos tāpēc, lai zinātu kā palīdzēt sev un draugiem atrast konfliktā vispareizāko risināšanas ceļu. Ceru, ka iegūtās zināšanas par šo tēmu man palīdzēs dažādās dzīves situācijās.
Mērķis:
Izpētīt pieejamo teorētisko informāciju par konfliktiem, konfliktu veidiem, cēloņiem un to risināšanas taktikām.
Uzdevumi:
Sameklēt un izanalizēt pieejamo informāciju par konfliktiem;
Sastādīt anketu par konfliktiem;
Veikt pētījumu un apkopot jauniešu uzskatus par konfliktiem;
Veikt pētījumu par jauniešu taktiku izvēli konfliktu risināšanās (Tomasa un Kilmena tests „Attieksme pret konfliktiem”);
Ar pētījuma rezultātiem iepazīstināt klasesbiedrus un citus interesantus.
Izmantotās pētīšanas metodes:
Literatūras apkopošana un analīze;
Anketēšana;
Testēšana – Tomasa un Kilmena testa metode;
Pētījuma un testa rezultātu apstrāde un analīze.
Darba teorētiskā bāze:
Savā darbā balstījos uz psihologu un zinātnieku –Freida, Adlera, Kilmena, Tomasa, Omārova, Dana, Saslaka, Kreišmanes, Kupšes un citu zinātniski teorētiskajām atziņām. …