Dzīves tempam kļūstot arvien straujākam, daudzkārt palielinās arī konfliktu iespējamība. Ar sīkākam nesaskaņām vai nopietnākiem konfliktiem laiku pa laikam nākas saskarties ikvienam no mums. Dzīvē veicas tiem, kuri prot sadarboties ar citiem un ievirzīt saspringtu situāciju labvēlīgā gultnē. Konfliktēt iespējams arī pieklājīgi un radoši, turklāt pretēji vispārpieņemtajiem uzskatiem konflikti ne vienmēr nodara tikai ļaunumu.
Pastāv daži konfliktu veidu, un dažreiz atrisināt tos nav tik viegli, jo katram cilvēkam ir savi uzskati, savs raksturs un katrs cilvēks var uztvert ikvienu situāciju dažādi. Konflikti ir neatņemama un tāpēc normāla dzīves sastāvdaļa.
Plašā nozīmē par konfliktu sauc jebkurus savstarpēji antagonistiskus impulsus, intereses, viedokļus, darbības.
Saskarsmes pārpratumus sarežģī tas, ka cilvēki bieži izmanto nepareizas konfliktu risināšanas metodes. Arī nevietā lietoti izteicieni, nepiemērota sejas izteiksme, balss intonācija, ķermeņa valoda var tikai padziļināt nesaprašanos. Tas, vai informācija tiks uztverta pareizi, ir atkarīgs no izteiksmes veida. Tāpēc, lai samazinātu konfliktu situācijas mūsu dzīvē, ir jāprot pareizi tos atrisināt!
Darba mērķis: noskaidrot galvenos konfliktu veidus un šo konfliktu risināšanas taktikas.
Lai šo mērķi īstenotu tika izvirzīti sekojoši uzdevumi:
1.Gūt vispārēju ieskatu par konfliktu, tā būtību.
2.Apskatīt konflikta veidus, konflikta stadijas un to iespējamās risināšanas taktikas.
3. Izdarīt secinājumus.
…