Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
4,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:976141
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 28.02.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 25 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  Konflikta problēmas teorētiskais risinājums    5
1.1.  Konfliktu klasifikācijas varianti    8
1.2.  Konflikta situāciju attīstības fāzes    10
1.3.  Konflikta situācijas prognozēšana    10
2.  Konflikta atrisināšana ģimenē kā bērnu spēju veicinātāja    12
2.1.  Konfliktu saskarsmes objekti, konfliktu cēloņi, to risināšanas iespējas    15
2.2.  Konflikti laulāto savstarpējās attiecībās    16
2.3.  Konflikti saskarsmē vecāki – bērni    18
2.4.  Konflikti ģimenē – problēma bērnam    19
3.  Konfliktsituācijas pedagoģiskajā procesā bērnudārzā    22
3.1.  Pedagoģiskā saskarsme starp audzinātāju un bērnu    22
3.2.  Konflikti saskarsmē bērns – vienaudži    24
Darba fragmentsAizvērt

Jautājums par cilvēku savstarpējām attiecībām, saskarsmes kultūru kā cilvēku mijiedarbības procesu vienmēr bijis aktuāls jebkurā sabiedrībā.
Cilvēku saskarsme ir sarežģīts process, kurā cieši savijušās attieksmes vienam pret otru, pret veicamo darbu. Cilvēku saskarsmes sarežģītajos procesos bieži rodas konflikti, kuri izraisa vairāk vai mazāk dziļus pārdzīvojumus, rada diskomfortu, noved pat pie intelektuālo un fizisko darbspēju pasliktināšanās.
Konflikti ir kļuvuši par cilvēku savstarpējo attiecību neatņemamu sastāvdaļu, tie ir eksistējuši un eksistēs, tie ir normāla dzīves parādība. Sabiedrība bez savstarpējiem konfliktiem liktos savāda, jo tas nozīmētu pilnīgu individualitātes, brīvības zaudējumu.
Konflikta būtības atklāšanai psihologi un pedagogi ir pievērsuši diezgan lielu uzmanību. Visvairāk šajā jomā pētījumi ir veikti sociālajā pedagoģijā, bet salīdzinoši maz pētījumu par konfliktiem ir bērnu vecumposmu un pedagoģiskajā psiholoģijā.
Konflikta būtības atklāsmē pētījumus ir veikuši G. Breslavs, V. Reņģe, A. Strods, Ā. Spivakovska, E. Melibruda un citi autori.
Ir izveidoti vairāki konfliktu klasifikācijas varianti, atklāti un analizēti to iespējamie cēloņi un atrisināšanas metodes. Diezgan plaši tiek skaidrots konflikta jēdziens un ar to saistītā terminoloģija.
Ģimeni un bērnudārzu var uzskatīt par mazu sabiedrības daļu, kurā attīstās savstarpējās attiecības starp laulātajiem, vecākiem un bērnu, vienaudžiem, kā arī starp audzinātāju un bērnu. Ģimenē tāpat kā skolā tiek veikts audzināšanas darbs, šajā atbildīgajā procesā pilnībā no konfliktiem izvairīties nav iespējams.
Šīs tēmas izvēli var pamatot ar sekojošiem apsvērumiem. Šodien, kad par mācību un audzināšanas galveno uzdevumu ir kļuvusi harmoniska personības attīstība, aktuāls un svarīgs ir jautājums pētīt problēmas un cēloņus bērna personības attīstībā jau pirmajos tās veidošanās posmos. Taču līdz šim konflikta problēma nepietiekoši ir atklāta pirmsskolas vecuma bērna dzīvē, līdz ar to nav izveidota pētīšanas metodika.
Konflikti pirmsskolas vecuma bērna dzīvē izraisās bieži. Sadursmes un nesaskaņas bērniem attiecībās ar vienaudžiem, vecāku vai audzinātāju var apdraudēt harmoniskas personības attīstību, ja šīs problēmas netiek laicīgi atrisinātas.
Jebkurš konflikts, kas izraisās gan bērnudārzā, gan ar vienaudžiem ir kā sekas vai turpinājums bērnu nepareizai audzināšanai ģimenē. Tāpēc ir ļoti svarīgi izpētīt ģimenes attiecību psiholoģiju, attiecības starp laulātajiem, kā arī starp vecākiem un bērnu.…

Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −5,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1198787
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties