Komunikācija ir neatņemama cilvēku ikdienas dzīves sastāvdaļa, un cilvēki savā starpā komunicē jau miljons gadu. Mūsuprāt, lielākajai daļai cilvēku ir skaidrs tas, ka mūsu dzīve bez komunikācijas vispār nav iedomājama. Tādēļ, mūsuprāt, šī tēma ir ļoti nozīmīgas, jo ļaus mums apgūt jaunu, daudz lielāku informācijas lauku, kas palīdzēs mums labāk izprast gan cilvēku žestus, gan pašas gaidas un to pievilšanu.
Teorētiskajā daļā apskatījām Komunikācijas teoriju sociāli psiholoģisko teoriju, balstoties uz Džūdijas Bargūnas gaidu pievilšanas teoriju. Centīsimies noskaidrot, ko tieši Džūdija Bargūna centās iekļaut savā teorijā un kādēļ teorijai tika izvēlēts tāds nosaukums.
Praktisko daļu aizsākām ar nelielu ieskatu neverbālajā komunikācijā un roku žestos. Cilvēki var komunicēt gan verbāli, gan neverbāli. Mums saistošāka likās neverbālā komunikācija. Tas arī bija viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ izvēlējāmies tieši šo tēmu. Mēs vēlējāmies tuvāk iepazīt neverbālās komunikācijas iespējas, priekšrocības, kā arī trūkumus. Vislielāko vērību mēs piegriezām tieši roku žestiem. Jo, mūsuprāt, ar tiem mēs visbiežāk ikdienā sastopamies, tādēļ izzinot šo roku žestu īpatnības, mums pavērtos ļoti plašs informācijas lauks. Jo ir zināms tas, ka cilvēks spēj kontrolēt savu verbālo valodu, tomēr neverbālais vēstījums ļauj redzēt lietas, tādas kādas tās ir. Centāmies parādīt, kā tieši Džūdijas Bargūnas teorija ietekmē cilvēka gaidītos rokas žestus, kā arī distances. Jo nav jau noslēpums, ka roku žesti nereti norāda uz attiecīgas distances izveidi. No sākuma centāmies parādīt, kas tieši cilvēkam ir jādara, lai sarunas biedrs veidotu citu rokas žestu, kas neveidotu barjeras u.tml. Pēc tam izveidojām situāciju, kurā darbojas 2 personas, kuras pārkāpj citu gaidas un centāmies inscenēt šos notikumus tuvāk patiesībai. …