Mūzikas elementi, konkrētāk – skaņas augstums, tembrs, skaļums, ritms, ir elementi, kas tiek lietoti arī sarunvalodā. Šī iemesla dēļ mūzika savā veidā sagatavo ausis, ķermeni un smadzenes, lai mācītos ieklausīties, integrēt un radīt valodas skaņas.
Sākumskolas skolotājiem un mūzikas skolotājiem ir svarīgi bez tradicionālajām metodēm un darba paņēmieniem meklēt arvien jaunas iespējas un metodes darbā ar sākumskolas bērniem. Ja bērns ar garīgās attīstības traucējumiem pārāk ilgi veic viendabīgas darbības, viņš ātri nogurst un zaudē interesi. Gan relaksācijai, gan intereses uzturēšanai lieliski var izmantot pirkstiņu spēles (Brice, 2007).
Autore secina, ka veiksmīgu mūzikas nodarbību organizēšanas principi un paņēmieni komunikācijas prasmju attīstīšanai var variēt – nav kādu noteiktu rīcības plānu par to, kā noteiktās situācijās rīkoties, jo mūzikas nodarbības ir radošas. Tajās jāļauj bērnam vispirms saprast apkārtējo vidi, kurā viņš atrodas, jāļauj pierast pie jauniem izaicinājumiem, kas bērniem ar vidēji smagiem GAT var prasīt ilgāku laiku. Tieši tāpēc nepieciešams izmantot bērnu vecumam, attīstības līmenim un individuālajām spējām atbilstošas metodes un muzikālās aktivitātes, kas spētu bērnam ar GAT palīdzēt uzlabot komunikācijas spējas ilgtermiņā.…