Kampaņas situācijas (problēmas) analīze
Pētījumam” Skolas piens” tika veikta situācijas (problēmas) analīze.
Situācijas analīze ir tāda, ka līdz 2005. gada septembrim kampaņā ”Skolas piens” iesaistījās tikai 14 izglītības iestādes, neskatoties uz to, ka Latvijā ir 993 vispārizglītojošās mācību iestādes.
Pētījums ir atbilstošs situācijas analīzei, jo mēs mēģinām noskaidrot skolēnu viedokli par pienu, veicināt skolēnu izpratni par piena produktu lietošanas nozīmīgumu.
Pētījums tika balstīts uz 2004. gada veikto pētījumu, kuru veica uzņēmums ”Latvijas fakti”. Līdz ar to Latvijas Piensaimnieku centrālā savienība nolēma turpināt iesākto sadarbību un, izmantojot ES atbalsta programmu, veikt pētījumu, kura mērķis bija noskaidrot vai ir mainījusies skolu direktoru attieksme pret kampaņu ”Skolas piens”.
Kampaņas mērķa un uzdevumu analīze
„Katru reizi, veidojot uzdevumus plānu nepieciešams novērtēt, kas ritēs pēc plāna, bet kur var rasties sarežģījumi. Pat šo problēmu vienkārša apspriešana var palīdzēt piefiksēt slikto plānu un atteikties no šo uzdevumu plāna, kamēr tie nav īstenoti”. [4,174]
Kad tiek plānoti uzdevumi, lai sasniegtu mērķus, kārtīgi jāpiedomā, kuri būs tie efektīvākie un jāņem vērā arī laiks, vai ir iespējams paveikt kādu uzdevumu noteiktā laikā, kamēr kampaņas nav beigusies.
Kampaņas ”Skolas piens” mērķis bija iesaistīt skolas piedalīties kampaņā un rosināt skolēnus uzturā vairāk lietot piena produktus. Viens no kampaņas uzdevumiem bija sagatavot un izplatīt skolās mācību līdzekli „Runča Pienapunča grāmata”. Grāmata tika domāta sākumskolas skolēniem. Grāmatas mērķis - sekmēt skolēnu izpratni par veselīga dzīvesveida nozīmi, veicināt pozitīvu attieksmi pret pienu un piena produktu lietošanu uzturā.
Mērķis ir sasniedzams un ir skaidri rezultāti, ko kampaņas organizatori vēlas panākt - veicināt skolēnos pozitīvu attieksmi pret pienu.…