Kopš dzimšanas brīža bērns pakāpeniski sāk iepazīt apkārtējo pasauli un apzināties savu vietu tajā. Bērns attīstās sabiedrībā, kas saistīta ar mijiedarbību un personības attīstību. Sākotnējā mikrovide bērnam ir ģimene, savukārt, otra nozīmīgākā vide bērna attīstībā ir pirmsskola, kur bērns iegūst zināšanas, prasmes un iemaņas.
Rotaļas ir bērnu iemīļota nodarbe pirmsskolā. Ieskatoties vērīgi bērna rotaļās, ir redzams, ka tās nav tikai laika kavēklis. Jo caur rotaļām un spēlēm, un ar to palīdzību bērni apgūst, iepazīst apkārtējo pasauli (dabu, sabiedrību, lietas, parādības), uzvedību tajās, attieksmi pret tām, mācās kopā rotaļāties- komunicēties.
Rotaļās bērns kļūst atraisītāks, un katru bērnu var iesaistīt to procesā. Bērns rotaļājoties un spēlējoties gan atpūšas, gan tajā pašā laikā arī mācās kopā sadarboties un sarunāties. Rotaļās bērns risina problēmas, izvēlas labāko darbības veidu un atbildi. Un tāpēc pastāv izvēles iespēja, kas radina bērnus patstāvībai, sava Es apzināšanos.
Es izvēlējos šo tēmu, jo tā ir aktuāla gan pedagogiem, kas strādā pirmsskolā jaukta vecuma grupā, gan arī bērnu vecākiem. Gan valodai, gan komunikācijas spējām ir ļoti liela nozīme turpmākajā cilvēka dzīvē. Valodu mēs lietojam, lai sazinātos ar citiem, lai paustu savas emocijas, lai risinātu problēmas. Komunikācija bērnu starpā ir ļoti nozīmīga, jo bērnam ir jāpavada laiks ar saviem vienaudžiem. Tas dod iespēju viņam kļūt drošākam un nebaidīties būt sabiedrībā.
Būtu labi, ja jūs jau ievadā iekļautu kādu teorētisko atziņu klāt savam tēmas pamatojumam!
Šajā darbā pārsvarā balstīšos uz psihologu un pedagogu teorētiskajām atziņām, bet nodaļu beigās centīšos paust savas domas un secinājumus.
Pētījuma objekts: Radošā rotaļa pedagoģiskajā procesā.
Pētījuma priekšmets: Komunikācijas attīstība dažāda vecuma bērniem.
Pētījuma mērķis: Teorētiski pamatot dažādu vecuma bērnu komunikācijas attīstības iespējas radošajās rotaļās.…