Kursa darba mērķis ir komunikācijas būtības un procesa izzināšana, komunikācijas veidu pētīšana, lai izraudzītos labāko komunikācijas veidu uzņēmuma “Felarm” darbinieku komunikācijas efektivitātes paaugstināšanai.
Vadības stilu izzināšana un pētīšana ar mērķi atrast to labāko un efektīvāko vadības stilu sekmīgai uzņēmuma darbībai Latvijas tirgū.
Uzņēmuma nepublicēto materiālu pētīšana un analizēšana, lai noteiktu un atrastu uzņēmuma “Felarm” sekmīgas funkcionēšanas nosacījumus.
Šo mērķu īstenošanai autors ir izvirzījis sekojošus uzdevumus:
1.izpētīt literatūru par attiecīgām tēmām;
2.raksturot komunikāciju procesa un vadības stilu būtību un klasifikāciju;
3.analizēt dažādus komunikācijas veidus un vadības stilus;
4.izpētīt konkrētā uzņēmuma “Felarm” komunikācijas efektivitātes paaugstināšanas iespējas.
Lai realizētu izvirzīto mērķi un uzdevumus, tika izmantota pētnieciskā metode – literatūras studēšana, komunikācijas procesu efektivitātes, vadības stilu teorijas un tās praktiskās pielietošanas iespēju salīdzināšana.
Kursa darba temats saistītais ar komunikāciju efektivitātes paaugstināšanu, vadības stiliem tika izvēlēts tāpēc, ka šie jautājumi ir aktuāli visiem uzņēmumiem, kas vēlās ilglaicīgi nodrošināt uzņēmuma sekmīgu darbību un sekmīgi attīstīties, jo katra uzņēmuma sekmīgas funkcionēšanas nodrošināšanā liela nozīme ir uzņēmuma darbinieku savstarpējai komunikācijai. Tas attiecas kā uz viena līmeņa darbiniekiem, tā arī uz uzņēmuma vadības un tā darbinieku savstarpējo komunikāciju.
Noteicošais komunikācijas, sazināšanās veids uzņēmumā var būt dažāds un nedrīkst viennozīmīgi apgalvot, ka kāds no komunikāciju veidiem ir labākais. Katrā atsevišķā uzņēmumā komunikācijas process tiek pielāgots konkrētiem apstākļiem.
Komunikācijas būtību un tās nozīmi vadības procesā autors ir izklāstījis pirmajā nodaļā, analizējot arī sekmīgas komunikācijas nosacījumus, apskatot dažādus sazināšanās līdzekļus, kas var nodrošināt uzņēmuma darbinieku veiksmīgu savstarpējo saprašanos. Komunikācijas problēmu konstatēšana vien nevar stimulēt sekmīgu komunikācijas procesu, tāpēc autors arī analizē iespējamos risinājumus komunikācijas efektivitātes paaugstināšanai, uzsverot arī efektīvas klausīšanās nozīmi uzņēmuma darbinieku savstarpējā komunikācijā. …