Kopsavilkums
Elektromehānisko (soļu-dekāžu) komutācijas sistēmu raksturojums.
Vecākajās sakaru sistēmās komutācija (komutators) un pārraide (līnija) vienmēr bija atdalītas, tagad tās ļoti bieži ir integrētas. Tādēļ komutēšanas jēgu nereti ietvers termins multipleksēšana. Pirmsākumos telefona līniju komutēšana tika veikta rokas komutatoros manuāli. 1940.g.beigās komutācijas tehnikā sāka izvairīties no sarežģītiem , regulējamiem un stipri dilstošiem elementiem. Izstrādāja un ieviesa ražošanā Crossbar (koordinātu slēdžu) sistēmas. Ja pirms tam plaši pielietotajās soļu-dekāžu sistēmās abonenta uzgrieztās ciparu ripas impulsi tieši vadīja savienojuma iekārtošanu, tad šeit komutācijas mehānismu darbināšanu uzsāka tikai pēc visa numura uzkrāšanas releju atmiņas iekārtās- reģistros.
3. slāņa funkcionalitāte x.25 tehnoloģijā.
Jo augstāks slānis, jo sarežģītāki kļūst tā risināmie uzdevumi un ar tiem saistītie protokoli. Frame Relay nodrošina datu pārraides ar pakešu komutāciju caur interfeisu starp lietotāja iekārtām (piemēram, maršrutētājiem, tiltiem, resursdatoriem) un tīkla iekārtu (piemēram, komutācijas mezgliem). X.25 ir 3 slāņu protokolu komplekts tīkliem ar pakešu komutāciju. Sākotnēji to izmantoja komutācijas dienesti, kuriem bija jāsavieno attālie termināli ar lieldatoriem (mainframe).
Objekta orientācija. Objekts; objekta eksemplārs
Objekta orientācijas sāka izmantot, lai attīstītu distributīvās sistēmas ap 1980. gadu. Tās popularitāti var attiecināt uz vienkāršu objekta orientāciju. Objekti distributīvajās sistēmās parādās dažādos veidos. Acīmredzamākā forma ir vienas valodas līmeņa objekti, piemēram, Java atbalsts, C++ vai citās objektu orientācijas valodās. Galvenā iezīme objektam ir, ka tas apkopo datus un operācijas ar datiem sauc par metodēm, bet metodes ir veidotas tā, lai būtu pieejamas izmantojamajiem interfeisiem.
…