Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
2,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:339242
 
Vērtējums:
Publicēts: 21.04.2020.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 5 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  IEVADS    1
1.  VERBĀLĀS KOMUNIKĀCIJAS VISPĀRĪGS RAKSTUROJUMS    2
1.1.  Verbālās komunikācijas atšķirības starp vīriešiem un sievietēm    3
2.  NEVERBĀLĀS KOMUNIKĀCIJAS VISPĀRĪGS RAKSTUROJUMS    5
2.1.  Neverbālās komunikācijas atšķirības starp vīriešiem un sievietēm    6
  SECINĀJUMI    7
  IZMANTOTIE INFORMĀCIJAS AVOTI    8
Darba fragmentsAizvērt

SECINĀJUMI
Vīrietis līdzinās gumijas lentei, proti, komunicējot ar sarunas partneri, viņš attālinās, lai apmierinātu savu nepieciešamību pēc neatkarības vai patstāvības, bet pēc kāda laika, kad sarunas partneris kļūst tuvāks, viņš ar lēcienu atgriežas atpakaļ, lai kontaktētos. Savukārt sieviete ir kā vilnis. Kad viņa patiešām labi jūtas, viņa sasniedz viļņa galotni, bet tad pēkšņi garastāvoklis mainās – vilnis noplok. Kad vilnis krīt, viņai ir sevišķa nepieciešamība runāt par savām problēmām un tikt uzklausītai un saprastai. Ja sieviete nejūtas pārliecināta par sevi, viņa nespēj arī objektīvi novērtēt un uztvert sarunas partneri.
Vīriešu un sieviešu komunikācijas pamatā ir atšķirīgas lomas sabiedrībā: sievietei jābūt tai, kura runā vairāk, bet vīrietim ir jāklausās, taču viņam nedrīkst nebūt savs viedoklis, kā arī sieviete ir tā, kura ar neverbālo žestu palīdzību cenšas raidīt kādu zemtekstu. Viņa prot noķert nianses no runas toņa vai sejas izteiksmes. Komunikācijā ar apkārtējiem sievietes ir daudz emocionālākas un jau kopš 12 gadu vecuma spēj būt iejūtīgākas pret sarunas partneri. Savā runā viņas bieži vien iestarpina nevajadzīgas frāzes, iestarpina savus pārdzīvojumus un jūtas. Savukārt vīrieši runā ir konkrēti, izmanto pierādītus faktus un mēģina visu pateikt pēc iespējas kodolīgāk un visaptverošāk. Tāpat atšķiras sievietes un vīrieša leksika, kādu viņi izmanto komunikācijā, vairumā gadījumu sievietes savstarpējās sarunās neizmanto žargonvārdus, internacionālismus, barbarismus un lamu vārdus, kā to dara vīrietis. Ikviens dzimuma pārstāvis vajadzības gadījumā runā izmeklētā leksikā un pielāgojas valdošajam runas stilam, taču sievietes šajā ziņā vairāk piedomā pie tā, ko viņas saka un kā tas izklausīsies no klausītāja viedokļa. Vīrieši savā runā var justies daudz atbrīvotāki un neizpelnīties sabiedrības nosodījumu tādos gadījumos, kad sieviete tiktu pat ignorēta vai uzskatīta par neaudzinātu.
Džons Grejs grāmatā „Vīrieši no Marsa, sievietes – no Venēras” par vīrieša un sievietes atšķirībām raksta tā: „Marsietis augstu vērtē spēku, zināšanas, prasmi un panākumus.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties