Veicot komercdarbību komersants bieži vien saskaras ar pārmaiņām gan valsts ekonomikā, gan likumdošanā, kā rezultātā komersantam var rasties dažādas grūtības, kas kavē sekmīgu komercdarbības veikšanu. Lai sekmīgāk spētu turpināt realizēt komercsabiedrības primāro mērķi, kas saskaņā ar Komerclikuma 1.panta 2.daļu ir peļņas gūšana, komersants var nolemt veikt komercsabiedrības reorganizāciju. Komercsabiedrības reorganizācijas galvenokārt tiek veikta, lai uzlabotu komercsabiedrības saimniecisko darbību un lai izvairītos no likvidācijas, kas ir viens no iemesliem, kādēļ komersants izvēlas veikt komercsabiedrības reorganizāciju. Tāpat komersants var nonākt pie lēmuma veikt komercsabiedrības reorganizāciju, lai, piemēram, uzlabotu ražošanas iespējas vai lai veiksmīgāk spētu piesaistīt papildkapitālu. Tātad komersanta veiksmīgs risinājums komercsabiedrības attīstībai, izvairoties no likvidācijas vai paplašinot komercsabiedrības iespējas, ir reorganizācija.
Latvijas Republikas likumdošana paredz vairākus komercsabiedrību reorganizācijas veidus. Saskaņā ar Komerclikuma 334.pantu komercsabiedrību var reorganizēt apvienošanas, sadalīšanas vai pārveidošanas ceļā.
Šī darba mērķis ir pētīt komercsabiedrību reorganizāciju Latvijas Republikā, kas tiek veikta apvienošanas ceļā, lai, pirmkārt, veiktu izpētītu reorganizācijas apvienošanas ceļā procesu un īpašos šī reorganizācijas veida nosacījumus, otrkārt, noskaidrot vai reorganizācijas ceļā tiek aizskartas kādu personu intereses, pievēršot uzmanību gan kreditoru, gan pašu sabiedrības biedru, gan arī darba ņēmēju interesēm, treškārt, vai aizskartās intereses, ja tādas pastāv, tiek aizsargātas un kādā veidā tās tiek aizsargātas, kā arī apskatīt citus jautājumus, kas radīsies pētniecības rezultātā.…