Reorganizācijas rezultātā izveidotā uzņēmuma (uzņēmējsabiedrības) vadītājs (īpašnieks) uzņemas saistības saglabāt reorganizētā uzņēmuma (uzņēmējsabiedrības) dokumentus vai, saskaņojot ar Valsts arhīvu ģenerāldirekciju, nodod tos valsts glabāšanā, nodrošinot apmaksu.
Reorganizētie uzņēmumi vai uzņēmējsabiedrības jāpārreģistrē Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā.
Uzņēmumu vai uzņēmējsabiedrību var reorganizēt saskaņā ar tiesas spriedumu pēc monopoldarbības uzraudzības institūcijas prasības1.
Likumā “Par sabiedrībām ar ierobežotu atbildību” nav nekādas atrunas par sabiedrību reorganizāciju.
Likuma “Par akciju sabiedrībām” IX nodaļas nosaukums ir Akciju sabiedrības reorganizācija, likvidācija un atzīšana par neesošu, bet šajā nodaļā ir runa tikai par akciju sabiedrības likvidāciju un atzīšanu, ne vārda nenosakot par akciju sabiedrības reorganizāciju.
Par cik speciālajos likumos “Par sabiedrībām ar ierobežotu atbildību” un “Par akciju sabiedrībām” nav nekas atrunāts par to reorganizāciju, tad sabiedrību reorganizāciju nosaka likuma “Par uzņēmējdarbību” normas un tādējādi rodas pretrunas. Par reorganizāciju tiek uzskatīta arī īpašnieka maiņa, kas publisko akciju sabiedrību gadījumā rada situāciju, kad katra akciju īpašnieku maiņa ir uzskatāma par reorganizāciju un katru reizi, kā to nosaka likuma “Par uzņēmējdarbību” 35.panta 6.daļa, Reorganizētie uzņēmumi vai uzņēmējsabiedrības jāpārreģistrē Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā.
Likuma “Par paju sabiedrībām” 48.pants nosaka kārtību kā reorganizējamas paju sabiedrības.
Likuma “Par individuālo (ģimenes) uzņēmumu, zemnieka vai zvejnieka saimniecību un individuālo darbu” VII nodaļā parādās atsauce uz likumu “Par uzņēmējdarbību” un dažas specifiskas atrunas, kas attiecināmas tikai uz individuālo (ģimenes) uzņēmumu (zemnieka vai zvejnieka saimniecības) reorganizāciju.…