Komercdarbībai mūsdienās ir liela loma jebkuras valsts attīstībā un izaugsmē. Tā rada jaunas darba vietas, tātad pieaug iedzīvotāju dzīves līmenis. No katra uzņēmuma valsts iekasē nodokļus, kas savukārt palielina valsts budžetu, kura nauda tiek izlietota dažādu nozaru attīstībai, rezultātā uzlabojas valsts sociālais līmenis. Komercdarbība ir spēcīgs sabiedrības attīstības dzinējspēks, rada stimulu darbam, peļņas gūšanai un labākai sabiedrisko vajadzību apmierināšanai. Kā zināms, tad viss iepriekšminētais ir veiksmīgas sabiedrības veidošanas pamatā. Līdz ar to arī valsts atbalsta komercdarbību. Tieši valsts ir tā, kas regulē komercdarbību, tirgus sistēmas sabalansētību un stabilitāti, nosakot nodokļu likmes, amortizācijas un citus ar nodokļiem neapliekamus atskaitījumus, atskaitījumus valsts sociālās apdrošināšanas fondā, kā arī pieņemot pretmonopola u.c. likumus [6].
Komercdarbību regulē Komerclikums, Civillikums un citi likumi, kā arī Latvijas Republikai saistošās starptautisko tiesību normas. 2002.gadā Eiropas komisija pieņēma dokumentu “Green Paper on Entrepreneurship”, kur tika nosaukti tie politiskie virzieni, kas būtu jāattīsta, lai varētu veicināt komercdarbību, - regulēšanas vide, nodokļi, darbaspēka izglītošana, finansu pieejamība uzņēmumiem, un tie saskan ar Latvijā realizējamo politiku [3, 124].Lai valstī varētu sekmīgi darboties komercdarbība ir nepieciešama droša likumu funkcionēšana, kuri regulē finansu un kredīta politiku, investīcijas, nodokļu un ekonomikas struktūras izmaiņas. Tātad valstij ir grūti veiksmīgi pastāvēt bez komercdarbības, bet komercdarbībām savukārt ir gandrīz neiespējami darboties bez valsts iejaukšanās.
Ekonomikas ministrija sadarbībā ar uzņēmējus pārstāvošām organizācijām izstrādājusi Latvijas Mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) attīstības programmu 2004. - 2006. gadam. Tās mērķi ir palielināt uzņēmējdarbības aktivitāti, kā arī veicināt MVU radīto pievienotās vērtības pieaugumu. Mērķus paredzēts sasniegt, radot labvēlīgu uzņēmējdarbības vidi, nodrošinot finanšu atbalsta pakalpojumu pieejamību gan MVU, gan uzņēmējdarbības uzsācējiem, kā arī attīstot cilvēkresursus un sekmējot jaunu uzņēmējdarbības iniciatīvu rašanos un attīstību [14].
…