Sākot rakstīt šo darbu saskārāmies ar problēmsituāciju, ka samērā maz zinām par ētiku Latvijas komercdarbībā un sabiedrībā kopumā. Vispārēji priekšstati, protams, ir ikvienam no mums, tomēr neviens no mums nav salīdzinājis pašreizējo situāciju valstī ar ētikas teorētisko izklāstu.
Ētikas un morāles principi mūsdienu komercdarbībā kļūst arvien aktuālāki. Lai arī uzņēmējdarbība ir orientēta uz egoistisku mērķi – peļņas gūšanu – pieredzējušākie mūsdienu komersanti tomēr balstās uz augstiem ētiskiem standartiem. Tas mūsdienās ir sekmīgas komercdarbības pamatelements.
Patstāvīgā darba objekts: Ētika komercdarbībā un sabiedrībā Latvijā
Patstāvīgā darba priekšmeti:
Komercdarbības ētikas būtība
Vara, korumpētība, atbildība un sociālā atbildība
Patiesība un meli
Taisnīgums
Uzņēmuma kultūra un ētika
I Tēma
KOMERCDARBĪBAS ĒTIKAS BŪTĪBA
Komercdarbības ētika ir mācība par labo un ļauno, taisnīgo un netaisnīgo, patieso un nepatieso, brīvību un atbildību, varu īpašajās attiecībās un situācijās, kas rodas komercdarbībā.
Tās sastāvdaļas ir dažādu nozaru, piemēram, mārketinga, finanšu, uzņēmuma vadības u.c. ētikas. Komercdarbības ētika pēta savstarpējas sadarbības un pakļautības attiecības starp dažādu nozaru pārstāvētām amatpersonām, starp darba devējiem un ņēmējiem, starp indivīdiem sabiedrībā. Diemžēl nav vienotu un precīzu tieši komercdarbībai veidotu ētikas un morāles principu, taču mūsdienu konkurences apstākļos, lai arī uzņēmējdarbība ir orientēta uz egoistisku mērķi – peļņas gūšanu - pieredzējušākie komersanti tomēr balstās uz augstiem ētiskiem standartiem. Tas mūsdienās ir sekmīgas komercdarbības pamatelements. Protams, jāsaglabā šī komercdarbības pamatmisija – peļņa, jo tā ir valsts labklājības avots ( nodokļu veidā līdzekļi tiek virzīti uz valsts budžetu). Sarežģītās situācijās jācenšas rīkoties atbilstoši ētikas izpratnei un normām.…