Secinājumi un priekšlikumi
1. Finanšu stabilitāte ir relatīvs jēdziens, jo pat piecu gadu laikā var mainīties daudzas globālas finanšu lietas valstī. Piemēram, Latvijā mainījās valūta no latiem uz euro. Mainītas uzraudzības iestādes, pievienojas Eiropas uzraudzības iestādes ar stingrākām uzraudzības metodēm.
2. FKTK dati liecina, ka salīdzinot ar 2014. gadu, šobrīd ir samazinājusies ārzemju investoru naudas plūsma valstī, to veicina lielāka AML uzraudzība un reputācijas faktors.
3. Apskatot 2014. gada banku datus, var redzēt, ka ir samazinājies kredītiestāžu skaits no 26 uz 19. Tas ir nozīmīgs skaits. Autors uzskata, ka turpinot strādāt Latvijā ar nerezidentiem, arī citas bankas ir pakļautas riskam.
4. Pēc autora domām, stingra uzraudzība ne vienmēr nozīmē pozitīvu iznākumu finanšu stabilitātē, tas var ietekmēt arī negatīvi, jo tiek kontrolēti procesi, kas ietekmē citas bankām svarīgas nozares, piemēram, samazinot nerezidentu klientu skaitu, samazinās arī ieguldījumi, peļņa.
5. Nākotnē uzraudzības mehānismiem vajadzētu iejaukties banku darbībā tik tālu, ja tas skar normatvīos aktus, taču produktu un pakalpojumu ieviešanā vajadzētu būt lielākai brīvībai.
6. Pēdējo piecu gadu laikā, bankas ievērojami optimizē filiāļu skaitu, un samazina skaidras naudas darbības filiālēs. Daudzi procesi tiek pārskatīti un, laikam ejot, modernizēti.
…