Secinājumi
1. Vadītājs ir komandas centrālā persona un no viņa ir atkarīga mērķu sasniegšana un projekta rezultāts.
2. Vadot komandu, vadītājam ir jāveic daudz un dažādas vadīšanas funkcijas, kuru skaits un veids ir atkarīgs no organizācijas (arī projekta) veida un lieluma.
3. Organizējot komandas darbu, vadītājam jāgādā, lai dalībniekiem būtu skaidrs, kādi ir viņu amata pienākumi, uzdevumi, kā arī, lai tie būtu atbilstoši dalībnieku spējām.
4. Vadītājam jānodrošina komanda ar jebkuru informāciju, kas var uzlabot darbu un veicināt mērķu sasniegšanu, kā arī ieviest skaidrību neskaidrības gadījumā.
5. Vadītājam ir jābūt līderim, kuru komanda ciena, vēlas atbalstīt un uzticas un kurš spēj iedvesmot citus ieguldīt savu darbu mērķa sasniegšanā.
6. Pieņemot lēmumus, vadītājs nedrīkst ignorēt komandas viedokli un domas, pretējā gadījumā, komanda var pieņemto lēmumu neatbalstīt.
7. Konfliktu risināšanā vadītājam jāizmanto sarunu metode – tas ir vislabākais veids, kā noskaidrot iesaistīto pušu viedokli, vajadzības un konflikta iemeslus.
8. Praksē visbiežāk pieļautās kļūdas ir saistītas ar neprasmi sadalīt pienākumus un uzdevumus, kā arī ar vadītāja nespēju uzticēties komandai.
…