Eknomiskai krīzei attīstoties koksnes biomasas izmantošana enerģētikā globālā mērogā izskan arvien biežāk. Koksnes biomasas iegūšana no cirsmu atliekām prasa salīdzinoši daudz patēreta laika, ir nepeiciešams to savākt un pievest, izžāvēt un sašķeldot, un transportēt līdz izmantošanas vietai. Jau sen laiki, kad ciršanas atliekas ir problēma nevis papildus peļņas avots ir beigušies. Mūsdienīga pieeja meža apsaimniekošanā ir pieņemt visu, ko mežs sniedz un tajā pašā laikā tas ir ekonomiski izdevīgs, nes peļņu un nodrošina darba vietas, salīdzinājumā ar 2022. gadu šķeldas cena ir dubultojusies . Latvijā ir pietiekoši daudz katlu mājas, kuras darbojas ar koksnes biomasu un tās tikai pieaug, svarīgi saprast, kur veidojas izmaksas un kāds ir ceļš no mežaudzes līdz patērētājam.
Runājot par celmu biomasas iegūšanu, tā iegūšanai tiek patērēts vēl vairāk darba stundas, jo nepieciešams veikt celmu raušanu, kas sadārdzina celmu biomasas izmaksas, Latvijā tas pagadiām ir tikai izzpētes līmenī, tāpēc celmu raušanas tehnoloģija referātā netiks aprakstīta.
Darba mērķis ir pēc iespējas vairāk izprast biomasas apjomus visā apsaimniekošanas ciklā un iepazīties ar tehniskajām iespējām tās iegūšanā, iepazīties ar biomasas pareizu uzglabāšanu, lai iegūtu maksimālu peļņu un, protams, jau gatava produkta realizācijas iespējām pie klienta.
…