3. kursa lekcijā ar nosaukumu Tūrisma plānošana un vadība prezentācijas darba tēma ir „Tūrisma plānošana pašvaldību līmenī”.
Darba uzdevums: Izstrādāt tūrisma attīstības plānu Kokneses novadam.
Darbā tiks apskatīts Kokneses novada piedāvājums tūrisma jomā, kā arī izvērtēta pašvaldības darbība.
Kokneses novads pēc administratīvā iedalījuma atrodas Zemgalē, bet pēc ģeogrāfiskā Vidzemē. Kokneses novads ir izveidots 2009. gada 1. jūlijā apvienojoties Kokneses, Bebru un Iršu pagastiem. Novada centrs atrodas Koknesē.
Kokneses novads robežojas ar Pļaviņu, Aizkraukles, Ogres, Ērgļu novadiem. Novada kopējā platība ir 360,66 kvadrātkilometri. Iedzīvotāju skaits uz 01.07.2009. – 6245.
Kokneses novada tūrisma infrastruktūras un piesaistes objektu apkopojums
Kokneses pilsdrupas un priekšpils: 1209.gadā bīskaps Alberts te lika bijušās senlatviešu koka pils vietā uzcelt mūra pili. Ziemeļu kara laikā, 1701.gadā, sakši atkāpjoties pili uzspridzina, un tā vairs netika atjaunota. Līdz 1966.gadam pilsdrupas atradās augstu kalnā, bet būvējot Pļaviņu HES ūdenskrātuvi, tās pamatus appludināja Daugavas un Pērses ūdeņi. Kāda romantiska teika vēsta, ka pils valdnieks padzirdējis, ka meita grib precēties ar parastu dārznieku, to ieslēdzis pils augstajā tornī, bet dārznieku, kad tas negribējis atteikties no viņa meitas rokas, nogalināja. To pa torņa logu redzēja meita un nolēca no torņa. Meita vēlāk daudzreiz esot bijusi redzama Pērses krastā uz akmens sērojam un matus sukājam. Ja kāds pienācis tuvāk, tad viņa pazudusi, bet, ja bēdzis, tad dzinusies pakaļ.…