Šajā darbā ir apkopota neliela daļa man tik mīļo koka pūšamo instrumentu daļa. Es pats mācos muzikas skolā un spēlēju klarneti! Kas man tik ļoti patīk. Šajā darbā neizplūdīšu sīkumos un rakstīšu pašu būtiskāko, jo man ir šim darbam ierobežots laiks. Nu tad ķeršos pie lietas !
Klarnete man pašam ir vis mīļākais instruments ! Ne tikai tāpēc jo to spēlēju, bet arī tāpēc jo man patīk tās skaņa!
Par savu pieredzi ar to varu teikt, ka sākt to spēlēt ir ļoti grūti jo :
1.Sākuma paiet dienas kamēr iemācās pareizi tajā iepūst (lai rastos kāda sakarīga skaņa).
2.1Sākumā mute un lūpas netur ilgāk par 20min .
3.Arī labās rokas īkšķim ir tūlzna (no klarnetes turēšanas)
4.Jāpierd, ka arī ar saplīsušu lūpu tev ir jāspēlē (kas sagādā īpašas problēmas ziemā).
Nu, bet tagad ķeršos pie lietas!
Itāliski – clarinetto. Klarnete kā noproti ir koka instruments. Vārstu sistēma.Tai arī ir cilindriska caurule, kurā pūs pa knābjveida iemutni ar vienkaršu niedres mālīti . Klarneti izgudrojis J. K. Deners Nīrenbergā (1690). Lai izspēlētu chromatisko skalu. Klarnetei vajadzīgi 18 saņu caurumi, no kuriem 13, jaunākiem instrumentiem pat no 15-20 vārstuļiem (man ir ar 20 vārstuļiem). Orķestros klarneti ieviesa tikai no apmēram 1750. Gada. Klarnetes skaņu apjoms no mazās oktāvas mi līdz 4. Oktāvas do (par
Sol 3. Oktāvā) augstākie toņi ir ļoti spiedzoši, bet apakšējie visi labi. Klarnetes pagatavo C B1 un A skaņojumos (lielās klarnetes) – simpfoniskajam orķestrim, D,E,S un As skaņojumos (mazās klarnetes) – pūtēju orķestriem (man ir B1). …