Datorspēles, tāpat kā azartspēļu automāti Latvijā ienāca tikai pēc neatkarības atjaunošanas - 1991. - 1992. gadā. Šajā laikā tās ir attīstījušās no diezgan primitīvām spēlēm līdz milzīgiem, uz jaudīgu datoru prasīgiem, 3 - dimensiju šūteriem[3]. Līdz ar datortehnikas un programmu attīstību pasaulē, attīstās arī datorspēļu programmēšana, tām kļūstot arvien sarežģītākām . Arī Latvijā regulāri ienāk jaunās pasaulē saražotās datorspēlēs un tās ir brīvi pieejamas dažādos veikalos un datorsalonos.
1.2.Datorspēļu klasifikācija
Visaptveroša datorspēļu klasifikācija aizņemtu ļoti daudz vietas.Tāpēc es savā pētnieciskajā darbā pevērsīšos tikai pašiem populārākajiem.
Populārākie PC spēļu žanri ir stratēģijas (gājienu — Civilization, XCOM — un dinamiskās (RTS) — Command & Conquer, WarCraft), intensīvās darbības (action) spēles (Doom, Quake), platformeri jeb arcade (Alladdin, Croc), auto simulācijas (Need For Speed, F-1), kara tehnikas simulācijas (F-22, Comanche, M1 Abrams), sporta spēļu simulācijas (FIFA, NHL), piedzīvojumu Adventure vai quest (Full Throttle, Broken Sword), loģikas (Tetris, Mahjong), bet vēl ir daudzi žanru apakš sadalījumi, kā arī apvienojumi.…