Līdz ar zinātnes progresu, līdz ar tehnoloģiju attīstību un citiem sasniegumiem. Līdz ar multikulturālisma un kosmopolītisma attīstību un pasaules globalizāciju, pasaulē iezīmējas jauns diskusiju lauks ne tik vien ekonomikā, politikā vai socioloģijā, bet arī deviantoloģijā. Iepriekšējās vērtību un normu sistēmas tiek pārvērtētas, tiek veidotas jaunas. Veidojas jaunas attieksmes un vērtējumi, ņemot vērā gan pozitīvās, gan negatīvās sekas dažādiem jauninājumiem, tehnoloģijām utt.
Sabiedrība būtībā ir nostādīta grūtā situācijā. Ja, kādreiz, tas, kas ir labi vai slikti, tika ieaudzināts ģimenē vai skolā, tad pie mūsdienu progresa tempiem, atliek vien pašiem izvērtēt situāciju.
Vēl 20.gs. pirmajā pusē, zinātnes un medicīnas vārdā, tika upurēti cilvēki, uz kuriem izmēģināja jaunas ārstēšanas metodes, taču humānu, morālu un ētisku apsvērumu dēļ, tika ieviestas normas un ētikas kodeksi, lai šie eksperimenti nedegradētu cilvēka cieņu un tiesības. Līdz ar to, rīcība, kurā šīs normas netika ievērotas kļuva par deviantu.
Deviantoloģijas problemātika ir tā, ka nevar paredzēt, kuri no zinātniskajiem sasniegumiem nākotnē nesīs negatīvas sekas un kuri, nē. Līdz ar to ne vienmēr tiek savlaicīgi ieviestas normas, kas regulētu un kontrolētu zinātnisko darbību.
Vēl viena problēma ir tā, ka zinātnē, nevar runāt par tradicionālām, daudz pētītām deviancēm kā narkomānija, prostitūcija, pašnāvības. Lai uz zinātni raudzītos no deviantoloģijas pozīcijām, ir jāizvērtē un jānosaka pamat kritēriji. Ja, ar zinātnisko sasniegumu ieviešanu dzīvē, tiek apdraudēti cilvēki, tad tas noteikti ir pamats deviantai rīcībai, taču šo kaitējumu ne vienmēr var prognozēt.
Runājot par farmāciju, tas iezīmējas ļoti spilgti – daudzi tūkstoši cilvēki mirst no dažādu medikamentu blakusiedarbības. Taču vai ārstus un farmakologus tāpēc var saukt par deviantām personībām? Grūts jautājums gan man, gan pašiem deviances pētniekiem.
Viens no šādiem daudznozīmīgiem jautājumiem ir klonēšana. Tas, ka zinātne ir nonākusi tik tālu, ka izmantojot pāris šūnas var radīt dzīvu embriju, ir fantastiski. Tomēr ap šo jautājumu ir izvērtušās plašas diskusijas, un ne velti. To, kāpēc klonēšana ir šo diskusiju pamatā mēģināšu atspoguļot referāta gaitā, aplūkojot dažādus klonēšanas aspektus.…