Klīniskā psiholoģija ir daudznozaru specialitāte, kas iesaistīta veselības aprūpes sistēmas problēmu risināšanā, sabiedrības izglītošanā un sociālās palīdzības sniegšanā iedzīvotājiem. Klīniskā psihologa darbs ir vērsts uz cilvēka psiholoģisko resursu un adaptācijas spēju palielināšanu, garīgās attīstības veicināšanu, veselības aizsardzību, negatīvo faktoru novēršanu un pārvarēšanu, kā arī psiholoģisko rehabilitāciju. (Каrvаsаrsкij, 2004)
Forlova un Minuļina (2013) norāda, ka mūsdienu klīniskā psiholoģija ir disciplīna, kas pēta psiholoģiskās metodes, dažādus psihes un uzvedības traucējumus. Klīniskā psiholoģija tiek pielietota ne tikai medicīnas, bet arī dažādās izglītības, sociālajās un konsultatīvās iestādes, kurās sniedz palīdzību un atbalstu cilvēkiem ar attīstības traucējumiem un psiholoģiskām problēmām.
Mūsdienās klīniskā psiholoģija ir vispopulārākā no psiholoģijas zinātnes nozarēm. Piemēram, Amerikas Psiholoģiskajā asociācijā, kas ir lielākā un ietekmīgākā psiholoģiskā organizācija pasaulē, septiņas no astoņām nodaļām nodarbojas ar teorētiskām un praktiskām garīgās veselības problēmām. Mūsu valstī klīniskās psiholoģijas uzplaukums tikai sākas. Milzīgo šīs jomas speciālistu deficītu veselības aprūpē pamazām sāk papildināt, palielinot kursus un katedras universitātēs, kas sagatavo klīniskos psihologus. Tiek veidotas psihologu asociācijas, kas veicina speciālistu konsolidāciju organizatorisko, metodisko un praktisko problēmu risināšanā. Interese par šo zināšanu jomu nepārtraukti pieaug. Amerikāņu žurnāla "Money" veiktajā vērtējumā psiholoģija ierindojas ceturtajā vietā 20. gadsimta 50 perspektīvāko profesiju sarakstā. (Каrvаsаrsкij, 2004)
…