Kopsavilkums
1. Advokāta un klienta savstarpējās attiecības balstās uz savstarpējo cieņu, godīgumu, taisnīgumu, lai nodrošinātu kvalitatīvu juridiskās palīdzības sniegšanu. Konfidencialitāte ir efektīvas sadarbības pamatelements klienta un advokāta attiecībās.
2. Klienta uzticētā informācija satur slepenas un neizpaužamas ziņas, ko klients faktiski sniedz advokātam un ziņas, ko advokāts pats noskaidro par klientu. Šī informācija var tikt izteikta kā mutvārdos, tā arī rakstveidā.
3. Klienta uzticētās informācijas noslēpums neizpaušana attiecas ne tikai uz advokātu, bet arī uz viņa palīgiem un personālu.
4. Klienta uzticētās informācijas noslēpuma neizpaušanas mērķis ir aizsargāt personas tiesiskās intereses administratīvajā procesā, civilprocesā, kriminālprocesā;
5. Konfidencialitātes princips izriet no Satversmes 92. panta, Eiropas Advokāta Profesijas Pamatprincipu Hartas, Eiropas Advokātu Ētikas Kodeksa un Advokatūras likuma.
6. Klienta uzticētās informācijas noslēpums rada mūžīgas saistības advokātam, t.i. aizliegums izpaust klienta uzticēto informāciju, taču atsevišķos gadījumos pastāv pienākums izpaust klienta uzticētās informācijas noslēpumu.
7. Ja nepastāvētu konfidencialitātes nosacījums, klients būtu spiests rūpēties, lai advokāta rīcībā nenonāktu pārāk daudz informācijas, kas izpaušanas gadījumā varētu kaitēt klientam. No minētā izriet, ka konfidencialitātei ir nozīme ne tikai informācijas neizpaušanā, bet arī pilnvērtīgā informācijas nodošanā klienta pārstāvim un tiesai.
…