Par to, kādai ir jābūt ideālajai valstij un tās sabiedrībai jau sen ir rakstījuši tādi slaveni domātāji kā Platons, Loks, Hobss, Makiavelli, Ruso, Kants un citi. Daudzas no viņu domām ir bijušas līdzīgas, citas pavisam krasi atšķirīgas. Tomēr ar ideālās valsts, sabiedrības un valdības meklēšanu politikas filozofijas vis neaprobežojas. Šiem slavenajiem domātājiem sekoja aizvien jauni un jauni, kuri savos darbos aprakstīja nevis vairs tikai valsts sistēmu, bet gan sistēmu, ko veido vairākas valstis – starptautisko sistēmu.
Arī starptautisko attiecību teorijās ir vairāki domāšanas virzieni un ikviena virziena pārstāvji uzskatīja, ka tieši viņu virziens ir tas vienīgais, pareizais un ideālais. No visiem šiem virzieniem šajā referātā es apskatīšu vienu – klasisko reālismu. Galvenais izpētes un analīzes objekts būs viena no pirmajiem klasiskā reālisma pamatlicēju Hansa Morgenthau darbiem. Es analizēšu viņa sešus principus par to, kāda tad ir starptautisko attiecību sistēma, kāpēc sistēma ir tieši šāda un nevis citāda, kas to nosaka.
Aplūkošu šos sešus principus un mēģināšu tos salīdzināt ar citu filosofijas virzienu uzskatiem. Tāpat izteikšu arī savu viedokli par Morgenthau uzskatiem. …