Mēs izvēlējāmies šos svētkus, tāpēc ka šie svētki patīk visiem. Bet klases vakars uz šiem svētkiem būs pirmo reizi. Lieldienas ir pavasara saulgrieži un pirms tam parasti ir skolas pavasara brīvlaiks. Lieldienās ir kārtīgi jāizšūpojas, lai vasarā odi nesakostu. Un ja Lieldienās ēd olu bez sāls, tad visu vasaru melos. Šie svētki ir kā gaišums sirdī un šos svētkus svin katrā mājā. Šajos svētkos krāso olas, ripina olas un sitās ar tām.
Kristīgo Lieldienu datums tika noteikts 525. gadā. Taču patiesībā Lieldienu saknes ir daudz dziļākas un saistītas ar seno kultu par godu auglības dievu atdzimšanai. Lieldienu tradīciju saknes meklējamas jau senajos Austrumos. Pieņemsim, pūpolsvētdienu daudzās valstīs tajā skaitā Holandē dēvē par palmu svētdienu. Toties vācieši Lieldienas sagaida tāpat, kā Jaungadu- jau divpadsmitos naktī. Viena no iecienītākajām Lieldienu rotaļām Vācijā ir olu lasīšana. 100-200 olas noteiktā attālumā vienu no otras saliek divās rindās. Kurš ātrāk salasa visas, tas ir uzvarējis. Meitenes olas dāvināja puišiem, kas Jaungadā viņām dziedāja serenādes.
Ungārijā tikpat izplatīta tradīcija, kā krāsotas olas ir laistīšanās ar ūdeni. Tās parasti notiek otrajās Lieldienās. Un nevajag dusmoties, ja ejot garām kādam ungāru bērnelim Lieldienu laikā pār jums nolīst spainis ar ūdeni.
Somu bērni pirms Lieldienām iesēj podiņos rudzu graudus, lai svētku rītā vismaz palodzes rotātu koši zaļā pavasaru krāsa.…