Secinājumi
1. Kinoloģija, pēc autora domām, ir ļoti atvieglojusi darbu muitā. Suņi robežkontrolē ir sasnieguši lielus rezultātus noziegumu novēršanā, un tiek uzskatīti par neatņemamu “darba rīku” muitas darbā, bieži vien pat tehnoloģijas nav spējīgas, skaidrās naudas meklēšanā, bet uztrenēts suns gan ir.
2. Kinologu ieguldītais darbs suņu apmācībā, būtu augsti jānovērtē, jo suņu ožas trenēšana nav tas vieglākais darbs, pie tam nedrīkst aizmirst arī to faktu, ka bez dresēšanas, kinologa pienākumos ietilpst audzināt un kopt suni jau no agra vecuma.
3. Uzsākot darba rakstīšanu, autorei bija aplamas domas par to, ka labākā suņu šķirne darbam muitā ir vācu aitas suns, bet tomēr bieži vien suņu šķirnei nav nozīmes, labi uztrenēt var gandrīz jebkuru suni, ja ar to nodarbosies sava darba profesionāls, toties, biežāk sastopamas sugas ir veimārietis, labradors un protams vācu aitas suns.
4. Visi noteikti zin, ka suņu stiprākā puse ir viņu oža, tāpēc izpētot arī to, izrādījās, ka vislabāk suņiem iznāk atrast priekšmetu, kurš ir hermētiski noslēgts, 100% gadījumos dažādu sugu suņi, ar dažādu dresēšanas līmei atrada to. Tātad, visi pārējie faktori, kas ir Saules gaisma, vējš, nokrišņi un atrašanās koku galotnēs gana ietekmē rezultātus, vissliktāk suņi atrada kociņu kurš ilgi atradās koku galotnē, bet tas varbūt skaidrojams ar to, ka suns biežāk apsmaržo to, kas ir zem galvas, reti paceļot galvu uz kokiem.
5. Kinoloģijas būtība robežkontrolē ir milzīga, bez tās 2015. gada 9 mēnešos diez vai būti atrasti 5 000 grami dažādu narkotisko vielu, 18 miljoni cigarešu un skaidra nauda 161 426 eiro vērtībā, suņu skaits uz robežas katru gadu palielinās, tātad kinoloģijas darbs muitā nezaudē savu aktuālismu.
…