Vēl pirms 1920. gada un jaunās desmitgades sākuma, kura ievadīja cerības mūžīgam mieram pasaulē (cerības, protams, nepiepildījās) bija 1914. gads. Gads, kuru aptuveni varētu izskatīt par kino industrializācijas dzimšanu, jo tieši šajā gadā radās daudzas no kino kompānijām un tika izveidota filmu uzņemšanas un izrādīšanas sistēma, kura darbojas vēl tagad.
20. gadi:
Desmitgadei sākoties, kino jau ir pietiekami attīstījies, lai jau par to runātu kā par mākslu (lai gan industrializētu un galvenokārt radītu pelnīšanai, tomēr mākslu). Un tieši 20. gados ASV izvirzās kā viens no nopietnākajiem kino centriem pasaulē (ne uz mirkli ASV nezaudē savu ietekmi, tikai kļūst aizvien monopoliskāka). 20. gadi ir arī dižākais mēmā kino laikmets, un vienlaicīgi arī šī laikmeta beigu sākums, jo 1927. gada filma Džeza Dziedonis bija pirmā filma, kurā varoņi runā, pasaules vēsturē. Un kopš tā brīža cilvēki vēlējās redzēt tikai skaņu filmas un mēmais kino interesēja aizvien mazāk (tomēr vēl vairākus gadus pēc tam daudz lielākā skaitā tika uzņemtas mēmās filmas).
Tomēr 20. gadu filmas savā uzbūvē ir ļoti neierastas mūsdienām. Sākot jau ar filmas garumu – lielākoties filmas bija līdz 20 minūtēm. Lai gan bija arī izņēmumi, jo jau 1915. gadā Holivuda uzņēma iespējams līdz tam garāko kino eposu – Nācijas Dzimšana, kas ilga 3 stundas. …