Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:600380
 
Vērtējums:
Publicēts: 22.12.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 9 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  Arhitektūra    4
2.  Tempļi    6
2.1.  Konfūcija templis Pekinā    10
2.2.  Debesu templis    10
2.3.  Dunhuansi templis    12
2.4.  Dulesi klostera templis    13
3.  Aizliegtā pilsēta    16
3.1.  Celtniecības vēsture    16
3.2.  Aizliegtā pilsēta kļuvusi pieejama    17
4.  Taišans: Svētais ķīniešu kalns    18
5.  Rezultātu analīze    20
  Secinājumi    23
  Anotācija    24
  Annotation    25
  Literatūras saraksts    26
  Pielikums    27
Darba fragmentsAizvērt

Ķīna ir viena no pasaules lielvalstīm. Valsts ar vislielāko iedzīvotāju skaitu – apmēram 1,3 miljardi. Trešā lielākā valsts pēc teritorijas – 9,6 miljoni kvadrātu kilometri. Ķīna ir viena no senākajām pasaules valstīm. No daudzām citām senajām civilizācijām palikušas tikai atsevišķas materiālās kultūras liecības, bet pašas tautas - tās radītājas - vai nu aizgājušas nebūtībā vai iejukušas atnācēju masā. Ķīna ir laimīgs izņēmums. Mūsdienu ķīnieši ir to cilvēku tiešie pēcteči, kuri dzīvoja šajā zemē vismaz pirms pusmiljona gadiem un radīja savu valsti 21.gadsimtā pirms mūsu ēras.
Ķīnieši var lepoties ar savu zemes kultūru un, protams, tempļiem, jo šo tempļus un kultūru ir saudzējuši viņu pēcteči un tagad ir viņu kārta to darīt, un, manuprāt, viņi to dara ar lielu aizrautību. Nav daudz tādu valstu kuri savu kultūru saudzētu un mīlētu. Tāpēc arī Ķīnas tempļi ir interesanti, ar savu seno vēsturi.
Šai noslēpumainajai valstij pieder pieci lieli atklājumi: papīrs, grāmatu iespiešana, kompass, šaujampulveris un zīds. Par vispāratzītām vērtībām pasaulē tiek uzskatīti senās Ķīnas zinātnieku sasniegumi matemātikā un medicīnā, astronomijā un filozofijā.
Senākie arhitektūras un mākslas pieminekļi Ķīnas teritorijā ir neolīta apmetņu paliekas (4. – 3. gt. p.m.ē.) ar apaļām un kvadrātveidīgām zemnīcu un pus zemnīcu tipa kleķa mītnēm. Iņas (Šanas) valsts laikmetā (16. – 11. gs. p.m.ē.) radās pilsētas ar regulāru plānojumu un valdnieku pilīm un tempļiem centrā. Aņjanas pils drupas liecina par karkasa sistēmas veidošanos celtniecībā. Džou dinastijas laikā (11. – 3. gs. p.m.ē.) radās pirmās reliģiski filozofiskas mācības – konfūcisms un daoisms, kas ietekmēja visas turpmākās Ķīnas kultūras attīstību. Izveidojās noteikta pilsētbūvnieciska sistēma (regulārs plānojums, dalījums kvartālos, reglamentēts celtņu lielums un izvietojums).
Ciņu impērijas laikā (221 – 207 p.m.ē.) tika uzceltas Lielā Ķīnas mūra galvenās daļas. Haņu dinastijas laikā (206 – p.m.ē. – 220 m.ē.) cēla konstruktīvus sarežģītus, monumentālus piļu kompleksus, tiltus, kapenes, vārtus.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties