Darba uzdevums ir apskatīt Ķīnas Tautas Republikas (ĶTR) veiktos starptautisko tiesību pārkāpumus Tibetā, kā arī sniegt īsu raksturojumu. Darbs tiek balstīts uz dokumentālās filmas „Tibeta: Sniega lauvas asaras” (Tibet: Cry of the Snow Lion1) sižetā apskatītajām liecībām. Darbā izmantotas atsevišķas starptautisko tiesību normas, kas raksturo ĶTR veiktos pārkāpumus.
ĶTR ir pasaulē lielākā valsts pēc iedzīvotāju skaita un ceturtā lielākā pēc teritorijas platības (neskaitot atsevišķas strīdus teritorijas, kā piemēram Taivānu). Ķīna ir viena no Apvienoto Nāciju Organizācijas dibinātājvalstīm, kā arī ANO Drošības Padomes pastāvīgā dalībvalsts.
Ķīna, kļūstot par nozīmīgu tirdzniecības partneri ar rietumvalstīm, piedzīvojusi vairākus konstitūcijas labojumus, veicot reformas, atverot tirgu u.tml. Taču ĶTR līdzīgi citām sociālistiskas ievirzes valstīm ir veikusi gan starptautisko tiesību pārkāpumus, gan cilvēktiesību pārkāpumus, kas nav pieļaujami saskaņā ar vairākām starptautiskām konvencijām. Īpaša starptautiskās sabiedrības uzmanība ĶTR pievērsta dēļ tās veiktajiem starptautisko tiesību un cilvēktiesību pārkāpumiem Tibetā.
Attiecībā uz ĶTR veiktajiem starptautisko tiesību pārkāpumiem Tibetā var izdalīt 2 pārkāpumu grupas:
1)pārkāpumi, attiecībā uz Tibetas suverenitāti, Tibetas okupācija
2)pārkāpumi, kas veikti Tibetai atrodoties ĶTR kontrolē, cilvēktiesību pārkāpumi…