Secinājumi
1. Baltijas jūra ir viena no jaunākajām jūrām pasaulē. Iesāļais ūdens ir diezgan neparasts mūsu planētai, tāpēc dzīvei tajā ir pielāgojušās salīdzinoši nedaudz augu un dzīvnieku sugas.
2. Kuģu transports ir viens no svarīgākajiem invazīvo sugu pārnēsātājiem, jo līdz ar balasta ūdeņu uzņemšanu kuģu tilpnēs, ieplūst dažāds svešo sugu sastāvs, kas var tikt nodots citam reģionam un tur ievazāties.
3. Invazīvās sugas var izraisīt vairākas vides un ekonomiska rakstura problēmas.
4. 2007.gada rudenī Kolkā un Lapmežciemā ievākti 17 Ķīnas cimdiņkrabju (E. sinensis), no kuriem 5 bija mātītes, 12 – tēviņi. To vidējais svars bija 142,68g, karapaksa garums vidēji 59,4mm un karapaksa platums vidēji 66,6mm.
5. Uz 2 Ķīnas cimdiņkrabju čaulām konstatēts invazīvās sugas jūras zīles (Balanus improvisus) apaugums. Uz 15 krabjiem apaugumi netika konstatēti vispār.
6. Salīdzinot pētnieciskā darba rezultātus ar agrāk veiktajiem pētījumiem un Latvijas Zivju Resursu Aģentūras datiem, kā arī ar Latvijas Hidroekoloģijas institūtā pieejamajo informāciju, var secināt, ka Ķīnas cimdiņkrabju skaits rudens sezonā ir pieaudzis, bet ir samazinājies krabju skaits ar apaugumiem.
7. Ķīnas cimdiņkrabis kalpo kā mājvieta citiem dzīvajiem organismiem, kā rezultātā veicina daudz straujāku arī citu invazīvo sugu izplatību.
…