Nobeigums
Latvijā ķīmiskā kastrācija vēl nav tik populāra un diezgan reti tiek apspriezta, tādējādi arī var secināt, ka tā tuvākajā laikā vēl netiks piemērota Latvijā kā soda sankcija par izdarītiem dzimumnoziegumiem. Autore uzskata, ka ķīmiskā kastrācija ir ļoti sarežģīts un ilgs process, jo tā nav tikai „ārstēšana” ar medikamentiem, bet arī ar psiholoģiska rakstura terapijām un nav arī garantija, ka šī persona, kurai tiek izmantota ķīmiskā kastrācija, neatgriezīsies pie iepriekšējām nodarbēm.
Rakstot darbu autore izdarīja sekojošus secinājumus:
1. Nav obligāti jāveic dzimumaktu, lai kādu seksuāli izmantotu, pastāv dažādi dzimumnoziegumu veidi, tajā skaitā arī glāstīšana.
2. 90% gadījumu policija netiek informēta par dzimumnozieguma izdarīšanu, kas ir arī iemesls tam, ka dzimumnoziedzību ir grūti novērst, jo netiek ziņots par šiem dzimumnoziegumiem. Cilvēkus vajadzētu iedrošināt, ne tikai savas drošības dēļ, bet arī dēļ tiem, kuri ir noziedznieka nākamie upuri.
3. Salīdzinot Latvijas Republikas spēkā esošos sodus par dzimumnoziegumiem un Latvijas PSR Kriminālkodeksa sodus par dzimumnoziegumiem var secināt to, ka tagadējā Latvijas Republikā sodi ir bargāki, lai gan nav pieļaujams nāves sods, kā arī ir pieejamas dažādas alternatīvas, kā piemēram, probācijas uzraudzība. PSR Kriminālkodeksā nekas nav minēts par probācijas uzraudzību kā arī mūža ieslodzījumu.
4. Ķīmiskā kastrācija nav tikai medicīnisks process, bet arī psiholoģisks, kurā attiecīgai personai ir jāstrādā ar dzimumnoziedznieku, lai novērstu domas un vēlmi par turpmākiem seksuāla rakstura noziegumiem.
5. Ķīmiskā kastrācija ir atgriezenisks process.
6. Latvijā tuvākajā laikā ķīmiskā kastrācija netiks piemērota kā soda veids. Šī metode vēl ir kārtīgi jāizskata, jāaprēķina izmaksas un jāpēta cik tā ir efektīga.
…