Ķermeņa valodu un tās pārzināšanu var uzskatīt par ļoti spēcīgu ieroci. Tā spēj konkurēt ar intuīciju. Ķermeņa valoda un zināšanas par to var palīdzēt labāk izteikt savu viedokli, vieglāk uztvert otra cilvēka teikto, kā arī pamanīt iemeslus, kāpēc to apšaubīt. Pareizi izvēlēta ķermeņa valoda palīdz atstāt labu iespaidu uz apkārtējiem cilvēkiem, it īpaši, ja tie nav labi pazīstami.
Ķermeņa valoda ir neverbāla komunikācijas forma – tātad tā palīdz sazināties, neizmantojot vārdus. 1971. Gadā veiktā pētījumā secināts, ka sarunā par izjūtām vai attieksmēm no kopējās ziņas tikai 7% veido vārdi, 38% - balss tonis, bet ķermeņa valoda sastāda 55%.1 Taču šie skaitļi var mainīties atkarībā no situācijas.
Šī referāta mērķis ir labāk iepazīties ar ķermeņa valodu – gan ar žestiem, gan ķermeņa pozām. Mērķa īstenošanai tiks lasīta literatūra par ķermeņa valodu, kā arī mēģināts saskatīt raksturīgas ķermeņa valodas izpausmes politiķu uzvedībā. Treškārt, tiks analizēti aktieru lietotie žesti un pozas seriāla „Cerību iela 21” sērijā.
Ir veikts daudz pētījumu, lai noskaidrotu, vai žesti ir iedzimti, ģenētiski pārmantoti vai ieaudzināti. Pētījumu rezultātos redzams, ka visi šie varianti ir iespējami. Daudzu žestu izcelsme saistāma ar dzīvnieku pasauli. Kad dzīvnieks ir dusmīgs, viņš mēdz atņirgt zobus un saraukt degunu. Tāpat dara arī liela daļa cilvēku. Daži žesti rodas praktiskā ceļā, bērnam esot vēl mazam. Pie tiem pieskaitāma kaut vai noliedzošā galvas purināšana, kas novērojama, mazam bērnam vairs nevēloties ēst.…