Heijans periods ilga no 8. gadsimta līdz 12. gadsimtam m. ē. Tika atkal runāts par jaunas galvaspilsētas izveidi un to pārvieto uz Kioto. Valsti atkal gaida pārmaiņas. Manuprāt, tieši šajā periodā iezīmējās daudzas tradīcijas un paražas Japānas kultūrā. Kā vienu un ļoti spilgtu varu minēt kāzu ceremoniju un tai piederošos rituālus, kā arī parādās pirmā galma dzeja, kas vēlāk spēlē ļoti būtisku lomu pāru attiecībās. Kāzu ceremonijas rituāli būtiski atšķiras no tiem, kādi ir sastopami rietumu pasaulē un kultūrā. Šī tēma ir visai plaša, jo tā ietver sevī dažādas jomas un aspektus. Piemēram, kāds bija sievietes skaistuma etalons, protams, arī kādu lomu sieviete ieņēma sabiedrībā. Iepazīstoties ar Heijanas perioda literatūru visai spilgts rodas iespaids par sadzīvi.
Pārsteidzoši atšķirīgās sadzīves tradīcijas salīdzinot ar latviskajām ir kā mudinājums izprast dziļāk cilvēcisko attiecību būtību.
Darba mērķis – iepazīt un izprast vīrieša un sievietes savstarpējo attiecību būtību caur laulību rituāliem.
Veicamais uzdevums. Literatūras apskats, balstoties uz teikas par Gendži. Kā arī cilvēku savstarpējo attiecību analīze balstoties uz teiksmu par Gendži.
Tiek izveidota hipotēze – īpatnības pāru attiecībās būtiski atšķiras no latviešu laulības.…