Ļoti bieži atverot savas pastkastītes mēs tajās ieraugam dažādas reklāmu lapiņās un arī pasta preču katalogus. Daudzus cilvēkus šī katalogu reklāma piesaista jo tas ir ļoti ērts veids kā iegādāties dažādas preces. Iepirkšanās no katalogiem (mail order),kā jau norāda pats nosaukums ,nozīmē produktu pasūtīšanu, izmantojot katalogus.
Katalogos piedāvāto preču kvalitāti izvēlējos pētīt tāpēc, ka strādājot pastā esmu ievērojusi, ka daudzi cilvēki pasūta preces no pasta preču katalogiem, taču bieži vien pasūtītā prece jānosūta atpakaļ, jo neatbilst katalogos redzētajam priekšstatam. Bieži vien preču katalogos tiek reklamēta nekvalitatīva prece, jo ar gaismas un krāsu palīdzību prece attēlā izskatās daudz labāka nekā tā ir patiesībā.
Strādājot pastā tiek novērots, ka klienti bieži vien ir vīlušies pasūtot preces no pasta preču katalogiem, jo katru dienu pasūtītās preces tiek sūtītas atpakaļ.
Bieži vien katalogos attēlotās modeļi piesaista cilvēku uzmanību, taču ne vienmēr pasūtītais apģērbs uz mūsu auguma izskatās tikpat skaisti kā katalogā.
Pētījumā „Katalogos piedāvāto preču kvalitāte klienta vērtējumā „tiek apskatītas dažādas pasta preču piegādes kompānijas un krāsainu reklāmas attēlu izmantošana reklāmās, autore izvirza hipotēzi:
Hipotēze: Krāsaini reklāmas attēli piesaista klientus.
Pētījuma priekšmets: Attieksme pret preču katalogu reklāmu.
Metodes: Aptauja ar anketēšanas palīdzību, intervija.
Pētījuma objekts:(respondentu skaits):40 dažāda vecuma un dzimuma cilvēki.
Pētījuma koncepcija (autors):Teorijā autore balstījās uz I.Gaipeles, G.Stražonova, V.Praudes un J.Benčikova, metodikā- A.Vorobjova darbiem.
Darba mērķis :Noskaidrot vai reklāmas attēli piesaista klientus. Noskaidrot klientu attieksmi pret pasta preču katalogiem.
Uzdevumi: Izpētīt literatūru, izstrādāt anketu, veikt anketēšanu un apkopot rezultātus.…