Gandrīz nepaiet nevienas dienas, kad masu saziņas līdzekļos neparadās ziņas par kariem kādā pasaules valstī vai reģionā, katru dienu dažādās pasaules vietās iet bojā simtiem un tūkstošiem nevainīgu cilvēku. Nav iespējams saskaitīt to cilvēku skaitu, kuri kopumā gāja bojā visos karos, taču pēc aptuveniem aprēķiniem pasaulē notika ap 15000 karu un tikai 290 gadi pagāja bez kariem [1]. Mums liekās interesanti apskatīt kara fenomenu starptautiskās politikas ietvaros.
Jāteic, ka interese par karu saka paradīties līdz ar kara rašanās brīža un zinātniskie strīdi par šo jautājumu turpinās vēl šodien, tāpēc starptautiskajā politikā pastāv dažādi un brīžiem pat pretrunīgie uzskati par karu. Rēķinoties ar to, ka zinātnieku vidū nav vienprātības par kara parādību, mēs formulēsim darba problēmu sekojoši – pēc iespējas objektīvāk un pilnīgāk apskatīt dažādo zinātnisko skolu un to pārstāvju uzskatus, teorijas par karu un ar to saistītiem jautājumiem.
Mūsu darba struktūra sastāv no divām daļām: pirmai daļai ir aprakstošais raksturs, kur būs aplūkoti kara teorētiski aspekti, otrā daļā būs aplūkota dažādo zinātnieku un futurologu teorijas par kariem un to raksturu XXI gadsimtā un šīs daļas formulēta hipotēze skan sekojoši – nākotnē var paredzēt, ka priekšplānā kara darbībās izvirzīsies jaunas tehnoloģijas, kas būtiski mainīs kara raksturu un padarīs tos par bezasiņainiem.…