Dalībnieki
No sākumskolas 1. un 3. klasēm tika atlasīti pa 5 skolēniem. Vēl tika atlasīti 5 skolēni no 5.klasēm, lai vecuma atšķirības būtu pēc iespējas vienādas. Šāda veida atlasei bija vēl viens mērķis: aplūkot bērnu attīstību, salīdzinot skolas krīzes vecumus, jo 1. un 5. klasēs notiek adaptācijas periodi, kurus visērtāk apskatīt tieši mācību gada II. semestrī. Pēc iepriekšveiktās diagnostikas, visiem bērniem ir traucēta uzmanības un atmiņas attīstība. Testu rezultāti (korektūras prove, Tuluz – Pjeron, 10.vārdi īslaicīgas un ilglaicīgas atmiņas pārbaude) neatbilst vecuma normai, ir mācību nesekmība.
Katram pētāmajam bērnam tika saņemta vecāku rakstiskā piekrišana tam, ka ar bērnu tiks veikts eksperiments. Atļaujas veidlapā tika aprakstīta eksperimenta procedūra un mērķi.
Aprīkojums
Atsvari (pašgatavotas), kokvilna lakats, 2 līmpapīri.
Svara uztveres slieksni var pētīt, uzliekot pētāmajam uz plaukstām dažādus atsvarus. Atsvarus sagatavju patstāvīgi no savas padomju monētas kolekcijas. Ar skotču salīmēju kopā 2, 3, 4, u.tml. 20 kapeiku monētas (3 kapeikas, vai 1 kapeika neder, tās ir pārāk vieglas). No skolas laikiem zinu, ka 1 kapeikas svars ir 1 grams, bet tie neder, jo salīmēto monētu stabiņš būs pārāk garš un nestabils, to būs jāliek uz plaukstu sāniski un pētāmajam būs lieka pazīme atpazīšanai). Tāpēc izvēlējos smagākās 20 kapeiku monētas.…