Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
0,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:245060
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 11.07.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Pamatskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Kailsēkļi ir pieskaitāmi pie sēklaugu nodalījuma. Pie kailsēkļiem pieskaita augus, kuriem sēklaizmetņi atrodas brīvi uz sēklzvīņām.
Sēklaizmetņa esamība ir pazīme, kas nodala vienkāršākos kailsēkļus no papardēm. Sēklaizmetņa izveidošanās filoģenēzē saistīta ar paparžu heterosporiju. Arī kailsēkļi pieskaitāmi pie heterosporiem augiem, jo tiem veidojas divējāda tipa sporas - mikrosporas un megasporas. Taču jānorāda, ka kailsēkļi nav attīstījušies no mūsu paparžaugiem, bet gan no vienkāršākajiem devona perioda paparžaugiem. Sākot no devona, paparžaugu un kailsēkļu attīstības līnijas ir dažādas. Pilnveidotākas formas kailsēkļi uz Zemes parādījās un attīstījās vienlaikus ar pirmajiem segsēkļiem un mūsdienu papardēm. Sēklaizmetņa izveidošanas pro­cesam kailsēkļu evolūcijā bija ļoti liela nozīme, jo tas deva iespēju labāk pielāgoties jaunajiem vides apstākļiem. Kailsēkļu attīstības ciklā dominē sporofīts, turpretī gan vīrišķais, gan sievišķais gametofīts ir stipri re­ducēts. Sievišķie gatnetofīti veido­jas sēklaizmetņos. Tajos attīstās megasporas un pēc apaugļošanās izveidojas sēklas. Vīrišķais gametofits kailsēkļiem ir stipri reducēts - gandrīz līdz pilnīgai veģetatīvo šūnu zau­dēšanai. Tā evolūcijā redzama putekšņa dīgstobra parādīšanās un pilnveidošanās.
Pie kailsēkļiem pieder tikai kokaugi. Kailsēkļiem ir ārstniecisks efekts, kā arī tos izmanto celulozes un papīra ražošanā.
Ar kailsēkļu vairošanos var labāk iepazīties apskatot parastās priedes vairošanos. Katras sēklzvīņas žāklē atrodas divi kaili sēklaizmetņi. Tos klāj sega jeb integuments. Katra seklaizmetņa centrālo daļu sastāda nucels, kurā izvei­dojas divi arhegoniji, katrs ar vienu olšūnu. Mikrosporas (putekšņi) veidojas mikrosporangijos. Gatavām priežu mikrosporām ir divi lidpūslīši, kas sekmē mikrosporu pārnešanu ar vēju. Mikrosporas izkaisās un notiek apputeksnēšanās. Jāatzīmē, ka priedei un arī citiem skujkokiem starp apputeksnēšanos un apaugļošanos paiet ilgs laiks, piemēram, priedēm apmēram 14 mēneši. Mikrosporas pa šo laiku atrodas ieslēgtas uz nucela. …

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −1,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1170450
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties