Zemes izmantošanas un kadastra problēmas Latvijas teritorijā ir ļoti senas. Tās radušās cilvēku darbības rezultātā un saistās ar dzīves vajadzībām nepieciešamās teritorijas apguvi un nodrošināšanu ar uztura līdzekļu ieguvi, ar savas politiskās un uz tās bāzētās nacionālās un kulturālās patstāvības izveidošanu un saglabāšanu.
Kadastrs ir vispārējs ziņu apkopojums par kādas valsts vai atsevišķa reģiona zemes resursiem, to sadalījumu atsevišķu iedzīvotāju šķiru vai zemes īpašnieku un lietotāju starpā, kā arī zemes iedalījumu lietošanas veidos, tās ražot- un maksātspējas noskaidrošana, par parādiem un dažādiem pienākumiem, kas saistīti ar konkrētas zemes vienību. Ar jēdzienu „zeme” tiek apzīmēta visa platība, kas nav klāta ar pasaules okeānu un jūrām, neatkarīgi no tā, ar ko šī platība ir aizņemta [1].
Ar jēdzienu „kadastrs” tiek saprasta zeme un ar to cieši saistītās būves, ieskaitot dzīvokļus, stādījumus, kas atrodas uz zemes, kā arī tas, kas ir iebūvēts zemē [1]. Zemes kadastrs laika gaitā ir pilnveidojies un pieņēmis dažādas formas atkarībā no tehnikas attīstības līmeņa, kā arī no prasībām, kas tam izvirzītas. Tas sastāv no divām daļām- kartogrāfiskās un teksta daļas, kas vienlaikus ir patstāvīgas un cieši, nesaraujami saistītas. Kadastrs aptver plašu informācijas sistēmu, kopā veidojot daudznozaru sistēmu.
Vide - ir visi nosacījumi un faktori gan dzīvie, gan nedzīvie, kas ietekmē organismu vai pat kādu veselu organismu sistēmu visā tā dzīves vai pastāvēšanas laikā. Jēdzienu “vide” var attiecināt gan uz visu apkārtni kopumā, gan - uz kādu specifisku tās aspektu. Šī jēdziena saturu veido dabas vide, cilvēka pārveidotā vide, sociālā vide, cilvēka iekšējā vide.
Mūsu darba mērķis ir salīdzināt Rumānijas kadastra sistēmu ar Latvijas kadastra sistēmu.
Lai iegūtu vēlamo rezultātu, mēs iepazināmies ar izsniegto tekstu, to iztulkojām. Vadoties no iegūtās informācijas, izveidojām plānu, pēc kura meklējām datus par Latviju un veicām salīdzinājumu ar Rumāniju.…