Jēdziens par kadastrālo vērtību, tās nozīme.
Zemes vērtēšanas teorija balstās uz paņēmienu, ka zeme ir galvenais un neatvietojamais lauksaimniecības, mežsaimniecības un iekšējo ūdeņu izmantošanas objekts, kas ar savu ģeogrāfisko novietojumu, piederību konkrētai klimata joslai, atšķirīgām augsnes un topogrāfiskām īpašībām, ģeoloģisko izcelšanos un hidroloģiju uzrāda dažādu noderīgumu ražošanai, piemērotību to vai citu kultūraugu vai to grupu audzēšanai, atsaucību pret papildus darbu un citu resursu izlietojumu ražošanā, pret irigācijas vai nosusināšanas pasākumiem, un līdz ar to uzrāda atšķirīgu ražību un prasa atšķirīgas ražošanas izmaksas uz katru produkcijas vienību.
Zemes vērtēšana atkarībā no katra zemes gabala – parceles – faktiskajām īpašībām dod iespēju ievērot konkrēta zemes gabala faktisko raksturojumu un to apstākli, ka zemes gabali, dažkārt pat blakus esošie, var ļoti atšķirties kā ar dabiskām, tā arī ar cilvēka radītām īpašībām ( piem., ar meliorāciju, reljefu u.c. ).
Kadastrālās vērtēšanas nepieciešamība.
Zemes vērtēšana ir uzlūkojama kā metode, ar kuras palīdzību ver noteikt vērtējamā objekta salīdzinošo novērtējumu, ievērojot faktu, ka šim objektam ir savs īpašību komplekss, pēc kura ir iespējams spriest par tā lietošanas iespējām un ražotspēju.…