1. CV ir jābūt uzrakstītam konkrētam darbības apgabalam, vēl labāk – konkrētam amatam. Nevienam nav vajadzīgs meistara visās jomās CV. Nevajag vienā CV pretendēt uz vairākiem amatiem, piemēram, uz izstrādātāja un sistēmas administratora amatiem. Labāk uzrakstīt vairākus CV un katrā uzņēmumā ir jāsūta viens CV, kurš vislabāk der. Izņēmums ir vervētāji. Tiem var sūtīt abus CV uzreiz, paskaidrojot situāciju.
2. Angļu valodai ir jābūt ideālai. Pat ja Jūs uzskatāt, ka pārzināt angļu valodu pietiekamā līmenī, labāk iedod izlasīt savu CV kādam, kam angļu valoda ir dzimta valoda. Nevajag pārlieku uzticēties savām angļu valodas pareizrakstības zināšanām. Lai CV pārbauda arī spellchecker. Nevajag pilnībā uzticēties arī tam, tāpēc pašam jāpārbauda CV vēlreiz. Jāatceras, ka slikta angļu valoda būtiski samazina Jūsu izredzes iegūt vēlamo amatu.
3. Tas nav noslēpums, ka vienīgais CV mērķis ir saņemt uzaicinājumu uz darba interviju. Tagad padomāsim par to, kas pieņems šo lēmumu – aicināt vai neaicināt. Visdrīzāk tas būs kāds no personāla daļas vai vervētājs. Jāmēģina iejusties vervētāja lomā un novērtēt, vai Jūs pieņemtu šo cilvēku darbā. Pie tam ir jāņem vēra, ka parasti ne cilvēks no personāla daļas, ne vervētājs nepārzina pietiekoši labi to sfēru, kurai viņš meklē darbinieku. Atlases procesā parasti tiek pārbaudīta CV formāla atbilstība prasībām pret pretendentu uz amatu.
4. Parasti CV sastāv no šādām sadaļām – Personal Information, Objective (optional), Qualifications Summary (optional), Education, Professional Certifications (ja ir), Work Experience, Employment During School (optional), Publications (ja ir), References (optional).
…