Šajā darbā mēģināju atrast pēc iespējas precīzāku atbildi, kas ir brīvība un kā mēs varam justies brīvi. Kā vispār cilvēks jūtas sabiedrībā? Vai viņš var justies brīvs? Kāpēc liela daļa cilvēku jūtas nebrīvi? Kāds ir iemesls? Vai tam ir sakars ar pašu sabiedrību kopumā?
Skaidrs, ka mūsdienu sabiedrība atšķiras ar kaut ko no, piemēram, antīkās sabiedrības. Vai mūsdienu sabiedrībai ir kādas īpašas tendences, kas varētu ietekmēt katru indivīdu atsevišķi? Kura sabiedrība tad ir vistuvāk brīvības atrisinājumam?
Uz šādiem un vēl citiem jautājumiem mēģināšu šajā darbā rast atbildi, izmantojot pieejamos interneta resursus, kā arī grāmatas un cilvēku atziņas. Izpētot pieejamos materiālus, centīšos izdarīt pati savus secinājumus.
1. Teorētiskā daļa
1.1.Kas ir sabiedrība?
Ar jēdzienu sabiedrība saprot individuālu cilvēku grupu, kurai ir kopīgas sociāli politiskas saites- kultūra, radniecība, teritorija, valstiska forma vai kopīgas ekonomiskas intereses uzņēmējdarbībā. Sabiedrību var iedalīt divos tās vēsturiskās attīstības posmos - pirmsvalsts un valstiski organizētas sabiedrības.…