Ikvienam cilvēkam ir savas ētikas normas, kas jāievēro dažādos apstākļos – darbā, mājās, skolā, lielveikalā u.c., Arī advokātiem, tiesnešiem un prokuroriem ir savi pienākumi, atbildība un ētikas kodeksi, kanoni, kuri jāievēro nevis tikai savas vēlēšanās pēc, bet sava darba vadīti.
“Var gadīties, ka kādu dienu atradīsieties ar savu kursa biedru vienā telpā, vienā tiesas procesā. Kāds tiesneša, kāds prokurora, bet kāds cits advokāta lomā, bet personīgās lietas vajag nošķirt no darba.”- tā par ētiku mums komentē krimināllietu tiesu palātas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs Latvijas Republikas Augstākās Tiesas telpās, kas rada apbrīnu ar domu, ka mūsu sabiedrībā ir cilvēki, kam ētika nav tikai uz papīra uzrakstītas rindiņas.
Kāpēc pastāv tik daudz kļūdu? Kāds ir to pamatojums? Un kā tas ietekmē klientus un apkārtējos cilvēkus? Kāds ir galvenais sabiedrības ētikas kodekss, kā tas atšķiras no zvērinātu advokātu, tiesnešu un prokuroru ētikas kodeksiem? Referāta gaitā mēģināšu rast atbildes uz šiem jautājumiem, kā arī, uz galveno šī referāta izvirzīto mērķi - atklāt sabiedrībā galvenās un vajadzīgākās ētikas normas jurisprudencē, un galvenajās profesijās, kas ar to saistītas. Darba gaitā tiks apskatīti dažādi ētikas kodeksi, kanoni, problēmas un zvēresti. Kā arī, tiks analizēti literatūras avoti un skatīti interneta resursi.…