Juridisko profesiju pārstavju darbību regulē ne tikai likumi, kodeksi u.tml., bet arī moralie un ētiskie principi. Mūsdienās aktuāla tēma ir juridiskās ētikas jeb deontoloģijas normu ieverošana juridisko profesiju pārstāvju vidū, jo cilvēku daba ir neizprotama un ļoti dažāda, lai zinātu kā reaģētu uz tādu vai citādu cilvēku uzvedību, ir jāzin, ko vispār drīks atļauties darīt jurists, kā viņš drīks rīkoties, lai novērstu domstarpības vai citādā veidā palīdzētu. Ir svarīgi lai būtu un darbotos vienota pamata ētika juridisko profesiju pārstāvjiem. Savus pienākumus juridisko profesiju pārstāvjiem ir jāpilda atbildīgi, ievērojot likumus, profesionalitāti un ētiku, kuras galvenā doma ir, ka jārīkojas tā, lai tava rīcība radītu lielāku labumu lielākam indivīdu skaitam.
Katrā profesijā rodas savi pārpratumi un domstarpības, īpaši jau tādos arodos, kuri ir cieši saistīti ar darbu ar cilvēkiem. Jurists savā darbībā sastopās ar dažādiem uzdevumiem, cilvēkiem, lēmumiem un situācijām. Katra darbība noved pie konkrēta rezultāta, bet, lai, ejot pie šī rezultāta, nenotiktu nepatīkamas situācijas un nelabojamas kļūdas, ir jāpieturās pie normām gan rakstītām, gan nerakstītām.
Ētika ir nepieciešama, lai varētu sakārtot attiecības sistēmas iekšienē, savstarpējo saskarsmi un nostiprinātu disciplināro atbildību. Ētika ir ļoti ciešā saiknē ar demokrātiju, jo demokrātija nevar pastāvēt bez noteiktām uzvedības un ētikas normām.1
Mans mērķis ir iepazīties ar juridiskās ētikas standartiem, to pielietojumu un problēmām. …