Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
0,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:917229
 
Vērtējums:
Publicēts: 20.05.2008.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Johans Gotfrīds Herders

Dzimis 1744.gada 25.augustā Morungenā, Prūsijā, miris 1803.gada 18.decembrī Veimarā. Filozofs, estēts, rakstnieks, atdzejotājs, kritiķis, teologs.
J.G.Herders savus filozofiskos un zinātniskos darbus rakstījis, izmantojot dažādas formas – izvērstu filozofisku traktātu, eseju, vēstuli, lekciju, dialogu un trialogu. Ļoti apjomīgs un izvērsts ir darbs „Idejas par cilvēces vēstures filozofiju”, „Vēstules humanitātes veicināšanai”, „Tīrā prāta kritikas metakritika”, „Kalligone”.
Herdera darbu lielā nozīme Eiropas 18.gadsimta otrās puses un 19.gadsimta sākumā kultūrā izrietēja ne tikai no to satura, bet arī no kāda būtiska Herdera principa : no katras dzīves vietas, vides paņemt maksimālo savai garīgai izaugsmei, intelekta bagātināšanai, lai ar savu darbību, idejām, darbiem savukārt bagātinātu šo vidi. Enerģiskais J.G.Herders daudz ceļo, to atspoguļo darbā „Mana 1769.gada ceļojuma žurnāls”. Pat kuģis Herderam nav tikai „peldošā mājvieta”, bet ārkārtīgi piemērota vieta pašanalīzei, pārdomām par Rīgā aizvadītajiem 5 gadiem un lielu nākotnes ieceru veidošanai.
Herders dzīvoja un darbojās apgaismības laikmetā. Apgaismības humānisms caurauž Herdera darbus. Tajos viņš atklājas arī kā „saprāta misionārs”, kas vēršas pret dažāda veida fanātismu, neiecietību, aizspriedumiem, sofiktisku, tautas apmuļķošanu.
Kā teologs un mācītājs Herders drīzāk bija morālfilozofs. Viņš norobežojās no dogmatisma, daudzos jautājumos paužot personisko viedokli un par to izpelnījās kritiku no ortodoksālās baznīcas.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties