Tāpēc tiek pētīta higiēnas un veselības savstarpējā ietekme uz cilvēku, lai veicinātu sabiedrības un katra cilvēka veselības uzlabošanos. Ja tiek pareizi ievērotas higiēnas prasības gan sabiedrībā, gan katra cilvēka ikdienā, tas spēj daudz labāk uzlabot kaitīgās apkārtējās vides ietekmi uz ikvienu no mums, visur, kur mēs dodamies un ar ko nodarbojamies mums ir saskare ar apkārtējo vidi un baktērijām, kas tajā dzīvo, ja mēs neievērojam personīgo higiēnu, tad šie mikroorganismi nonāk uz mūsu rokām, apģērba vai pat iekļūst mūsu organismā. Lai izvairītos no šo mikroorganismu nokļūšanas uz mūsu ķermeņa vai iekļūšanas tajā, ir jāievēro dažādi nosacījumi, tāpēc mūsdienās tiek izšķirtas dažādas nozares higiēnai.
Higiēnu iedala vispārējā un nomunālā higiēnā, uztura jeb pārtikas higiēnā, bērnu un pusaudžu higiēnā un darba higiēnā. Katra no nozarēm pēta atšķirīgas pazīmes un faktorus, kas ietekmē mūsu veselības stāvokli atkarībā no vides, kurā mēs atrodamies un kādu to paši uzturam. Skaidrs ir viens - ka higiēna ir ciešā savstarpējā mijiedarbībā ar veselību un starp šiem abiem jēdzieniem var likt vienlīdzības zīmi, jo, tikai ievērojot higiēnu, cilvēks nodrošina savas veselības drošību un saglabāšanos.
Šajā referātā es apskatīšu, aprakstīšu un izdarīšu secinājumus par personīgo higiēnu, tās ietekmi uz veselību un faktoriem, kas to var ietekmēt uz vienu vai otru pusi.…