Secinājumi un priekšlikumi
Kursa darba izstrādes rezultātā darba autorei ir sekojoši secinājumi:
1. Viens no galvenajiem jaunuzņēmumu raksturojošajiem faktoriem ir straujā izaugsme. Tas, ka uzņēmums ir nesen dibināts, vēl nepadara to par jaunuzņēmumu.
2. Visbiežāk jaunuzņēmumi darbojas IT jomā, jo augstas izaugsmes potenciālu, mērogojamību un inovatīvo produktu izstrādi šajā jomā ir visvieglāk apvienot.
3. Jaunuzņēmumu kustība Latvijā sākusies salīdzinoši nesen, taču tā piedzīvojusi strauju attīstību gan Latvijas, gan globālā līmenī.
4. Latvijas valsts apzinās, ka inovatīvi uzņēmumi ir Latvijas nākotne un ka tos ir nepieciešamība īpaši atbalstīt.
5. Latvijā ir pieejamas 3 veidu jaunuzņēmumu atbalsta programmas, taču to saņemšana ir sarežģīta, jo ir daudz kritēriju, kuriem jākvalificējas.
6. Pēc eksperta intervijas ar atbalstu jau saņēmuša jaunuzņēmuma īpašnieku, tika secināts, ka Jaunuzņēmuma atbalsta likums, kaut arī jau otrajā versijā, vēl joprojām ir pilnveidojams.
Kursa darba izstrādes rezultātā darba autorei ir sekojoši priekšlikumi:
1. Valdībai, izstrādājot Jaunuzņēmumu darbības likuma trešo versiju, organizēt tikšanās ar jaunuzņēmumu pārstāvjiem un ne tikai uzklausīt viņu viedokli, bet arī meklēt iespējamus variantus.
2. Valdībai Jaunuzņēmumu darbības likumā fiksētā nodokļa atbalsta sniegšanas gadījumā atrunāt gadījumu, kad darbinieks nestrādā pilnas slodzes darbu.
3. Valdībai Jaunuzņēmumu darbības likumā izmainīt investoru kvalifikācijas kritērijus, paplašināt darbību loku, kas klasificējamas, kā izpētes un attīstības aktivitātes.
4. Valdībai Jaunuzņēmumu darbības likumā izmainīt noteikumus, kuriem jaunuzņēmuma darbiniekam jāatbilst, lai saņemtu atbalstu.
…